fbpx

Patryk Świętochowski ustanowił nowy rekord Polski: Przebiegł 300 km w 45 godzin!

Ten młodzieniec z Mińska Mazowieckiego jest niesamowity! Patryk Świętochowski ustanowił nowy rekord Polski w zawodach Backyard Ultra. W ciągu 45 godzin pokonał 301,77 km!

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o Patryku, gdy został on pierwszym Polakiem, który triumfował w międzynarodowych zawodach w formule Backyard Ultra. Wówczas opowiadał nam szczegółowo o tej niezwykle wyczerpującej konkurencji.

— Biegacze muszą pokonać 6706 metrów w czasie krótszym niż jedna godzina. Mogą wtedy przystąpić do kolejnej pętli. Kto się nie wyrobi, odpada. Kto przebiegnie np. w 45 minut, ma kwadrans odpoczynku przed następną rundą. Wygrywa ten, kto jest w stanie przebiec największą liczbę pętli, oczywiście spełniając warunki czasowe — opowiada Patryk.

Młody sportowiec robi imponujące postępy. Podczas zawodów Backyard Ultra Jēkabpils na Łotwie ustanowił nowy rekord Polski, pokonując 301,77 km w ciągu 45 godzin. Zajął drugie miejsce, ustępując jedynie gospodarzowi imprezy, Ritvarsem Kalninšowi (308,476 km). Warto dodać, że wynik Patryka jest najlepszym na świecie wśród zawodników poniżej 23 roku życia! Serdeczne gratulacje!

— Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają i wierzyli w nowy rekord Polski . Wiem, że jestem w stanie biegać jeszcze dalej i wyniki powyżej 50 godzin, to tylko kwestia czasu — skomentował swój sukces nastolatek z Mińska Mazowieckiego.

Dodaj komentarz