fbpx

Samotna mama trojaczków poprosiła o pomoc w internecie. Nie spodziewała się takiego odzewu

Nowo narodzone potomstwo to powód do wielkiej radości, ale również ogromny obowiązek. Zajmowanie się maluchem wymaga dużo miłości, cierpliwości i czasu, zwłaszcza, gdy pomnożymy to wszystko przez trzy.
Hayley samotnie wychowuje trojaczki. Młoda matka szybko doszła do wniosku, że nie daje rady sama i potrzebuje pomocy. Nie stać ją na opłacenie opiekunki, dlatego umieściła na Facebooku prośbę. “Będę wdzięczna za wszelką pomoc”. Nie spodziewała się , że jej apel spotka się z takim odzewem.
25-letnia Hayley urodziła w grudniu trzech synów: Rylana, Finna i Hogana. Po porodzie w opiece nad trojaczkami pomagali jej rodzice, jej mama wzięła sobie wolne. Jednak po miesiącu musiała wrócić do pracy.

Kiedy przyszedł czas powrotu mamy do pracy, zdałam sobie sprawę, że potrzebuję pomocy w ciągu dnia w opiece nad maluchami – przyznała Hayley.

25-latka zdecydowała się umieścić na Facebooku prośbę. Ponieważ mieszka w niewielkiej społeczności na kanadyjskiej Wyspie Księcia Edwarda, miała nadzieję, że ktoś się zgłosi i będzie w stanie jej pomóc.

Liczyłam na jakąkolwiek odpowiedź. Nie spodziewałam się, że będzie aż taki odzew. Teraz muszę robić grafik, w który wpisują się chętni do pomocy – opowiada.

Wśród ochotniczek do opieki nad trojaczkami znalazły się trzy siostry: Jenny, Alice i Anita. Każda z nich jest już babcią i wie, jak bardzo potrzebna jest pomoc młodej matkę.

Zdaję sobie sprawę, ile pracy jest przy jednym tylko dziecku, a co dopiero przy trójce – powiedziała Jenny.

Siostry przychodzą do Heyley, której wcześniej nie znały, i zajmują się jej chłopcami w każda środę.

To dla mnie żaden obowiązek. To dar. Jesteśmy razem, rozmawiamy, cieszymy się każdą wspólnie spędzoną chwilą, a przy okazji robimy coś pożytecznego – powiedziała Jenny w rozmowie z “CBS News”. Przyszywane ciocie gawędzą sobie przy zmianie pieluszek, karmieniu, a nawet usypianiu maluchów. Twierdzą, że z każdym dniem coraz bardziej przywiązują się do chłopców.

Inni chętni do pomocy zorganizowali aukcje rzeczy używanych. Zebrane w ten sposób pieniądze przekazali samotnej matce trójki chłopców, która tygodniowo potrzebuje  dla maluchów 250 pieluch.

Źródło: CBS News

Dodaj komentarz