fbpx

Kot polidaktyl. Jego łapy wyglądają jak słodkie mitenki :)

Oto Teddy, uroczy kot polidaktyl, który urodził się z dodatkowymi palcami. Jest to dziedziczna anomalia genetyczna, która sprawia, że jego przednie łapy wyglądają jak ludzkie dłonie.

Trzyletni krótkowłosy kot domowy Teddy jest polidaktylem, co oznacza, że ma dodatkowe palce na tylnych łapach i dwa kciuki, które sprawiają, że jego przednie łapy wyglądają jak rękawiczki mitenki.

Teddy, który mieszka ze swoją właścicielką Selvynną Tang w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej, ma swoją własną stronę na Instagramie, a jego wygląd przynosi radość tysiącom miłośników kotów.

Teddy jest moim małym kumplem! Spędzamy razem dużo czasu, począwszy od pracy i relaksu w domu, skończywszy na spacerach i wycieczkach objazdowych! Teddy jest przyzwyczajony do podróży i przygód, więc możemy robić wiele rzeczy razem.

Dodatkowe palce nie mają na niego zbyt dużego wpływu. Jeśli pazury urosną zbyt długie, będzie wydawał stukający dźwięk  moich drewnianych pochodząc po drewnianej podłodze i wtedy trzeba będzie go przyciąć, jak każdy inny pazur. Jeśli pazur jest zbyt długi, może czasem utknąć w jego drapaku.

Ogólnie rzecz biorąc, Teddy jest dość łatwy w utrzymaniu. Lubi dużo spać, szczególnie w godzinach pracy, co mi bardzo odpowiada! – wyznała jego właścicielka, Selvynna.

kot polidaktyl

Zwykłe koty mają w sumie 18 palców, z pięcioma palcami na każdej przedniej łapie i czterema palcami na każdej tylnej łapie. Koty polidaktylowe mogą mieć aż dziewięć palców na przednich lub tylnych łapach.
Zarówno Jake, kanadyjski kot polidaktylowy, jak i Paws, amerykański kot polidaktylowy, zostały uznane przez Księgę Rekordów Guinnessa za koty o największej liczbie palców – 28.

Koty posiadają duże zdolności adaptacyjne i nie wiedzą, że są inne. Nawet koty, które są ślepe lub głuche, a nawet brakuje im kończyny, mogą żyć pełnią życia – dodała Selvynna.

kot polidaktyl

Więcej o kotach przeczytasz TU.

 

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.
Źródło: Good News Network

 

 

 

Dodaj komentarz