fbpx

Nowość na przejściach dla pieszych. Kierowcy i piesi chwalą jego prostotę i skuteczność

Podobne rozwiązania w różnych częściach świata stosuje się od dawna. Wszystko po to, żeby piesi oderwali oczy od smartfonów. Napisy na chodniku podobają się wszystkim uczestnikom ruchu.

Cała akcja obejmie zasięgiem przejścia dla pieszych w okolicy szkół. Hasło „Odłóż smartfon i żyj” już pojawiło się np. przy ul. Sokratesa. Za akcją stoją Tramwaje Warszawskie i Zarząd Dróg Miejskich.

Dzięki nim poprawić ma się czujność warszawiaków przed przejściami, zwłaszcza tych, którzy na co dzień spacerują po ulicach z telefonami w dłoni. Wszystko zaczęło się o tego, że kilka miesięcy temu Tramwaje Warszawskie ruszyły z kampanią mającą zwrócić uwagę na zjawisko „smartfonowych zombie”. To kłopot, bo warszawiacy wpadają pod koła tramwajów często dlatego, że są zapatrzeni w telefony.

– Rozpoczynamy kolejną odsłonę kampanii. W ciągu najbliższych dwóch tygodni napisy z hasłem „Odłóż smartfon i żyj” pojawią się na ponad 200 przejściach dla pieszych zlokalizowanych w obrębie warszawskich szkół. Dlaczego akurat przejścia przy szkołach? Odpowiedź jest prosta. Z naszych obserwacji wynika, że grupą najbardziej narażoną na niebezpieczeństwo towarzyszące użytkowaniu smartfonów podczas przechodzenia przez pasy jest właśnie młodzież – tłumaczy Wojciech Bartelski, szef Tramwajów Warszawskich.

Koszt napisów niewielki, a mogą uratować czyjeś życie – to najczęściej powtarzane zdanie. Po rozmowach z mieszkańcami Warszawy wygląda na to, że z entuzjazmem odnoszą się do pomysłu napisów.

 

Czytaj więcej na: moto.wp.pl

Foto: UM st. Warszawy

Dodaj komentarz