fbpx

Hostel na kółkach w kultowym autobusie. Odrobina Nowego Jorku w …Szkocji!

Absolwent studiów menedżerskich zrezygnował z pracy, by w niekonwencjonalny sposób oferować wycieczki po szkockich górach. Angus Luff stworzył hostel na kółkach i zaprasza turystów na pełne przygód objazdówki w szkolnym autobusie z Nowego Jorku.

24-latek wpadł na ten pomysł po obejrzeniu filmu Expedition Happiness na Netflixie, opowiadającego o parze podróżującej przez Amerykę Północną w odnowionym autobusie szkolnym.

Angus Luff, który ukończył studia w 2019 roku, rzucił pracę konsultanta ds. zarządzania w Leicester w Anglii, aby zrealizować swoje marzenie o stworzeniu hostelu na kółkach. Pracował w swoim zawodzie tylko przez trzy miesiące, zanim zdecydował, że nie chce tego robić.

Autobus, nazwany “The Bonnie Camper”, został przerobiony na mobilny domek na kółkach typu “glamping”, z łóżkami, miejscami do siedzenia i kuchnią dla maksymalnie sześciu osób.

Anglik organizuje objazdowe wycieczki po górach Highlands, organizując po drodze aktywności na świeżym powietrzu, takie jak wycieczki piesze, rowerowe, spływy kajakowe i kąpiele w jeziorach.

hostel

Angus, pełniący rolę przewodnika, zajmuje się prowadzeniem pojazdu, gotowaniem i sprzątaniem, a następnie rozbija namiot na zewnątrz, aby zapewnić gościom pełną prywatność w autobusie.

Pojazd z 1999 roku był pierwotnie używany do przewożenia uczniów do i ze szkoły w Nowym Jorku. Kupił go w 2019 r., a następnie przetransportował z USA.

To są już kultowe autobusy. Bardzo rzadko można je zobaczyć w prawdziwym życiu. Myślę, że właśnie dlatego mój pomysł cieszy się taką popularnością.

Angus wykorzystał lockdown, aby wyremontować pojazd- rozmontował go i umeblował razem ze swoim tatą – upewniając się, że spełnia brytyjskie przepisy. Następnie Angus zdobył prawo jazdy na samochód ciężarowy i zaprosił na trasę próbną znajomych. W czerwcu 2021 roku wyruszył w swoją pierwszą podróż zarobkową. –To była świetna zabawa, wszystkim się podobało.

Ludzie do nas machają i trąbia kiedy nas widzą. Czuję się jak gwiazda. Uwielbiam patrzeć na reakcje ludzi kiedy widzą autobus.

Pięciodniowa wycieczka kosztuje 595 funtów (ok. 713 euro) od osoby i obejmuje wszystkie zajęcia i wyżywienie.

Jestem gospodarzem całego tygodnia i organizuję degustacje whisky, wycieczki piesze, kolarstwo górskie, sporty wodne oraz postoje w lokalnych barach i pubach. W całej Wielkiej Brytanii nie ma drugiej takiej firmy, która robiłaby coś podobnego. Raz przyjechała do mnie grupa czterech kobiet z Londynu, które wynajęły go prywatnie.

hostel

hostel

Dzięki wysoko położonemu stanowisku obserwacyjnemu i dużym oknom autobus szkolny to wyjątkowy sposób na poznanie najbardziej surowych i najpiękniejszych krajobrazów Szkocji. Ma nawet szyberdach.

To zupełnie inny punkt widzenia na wszystko – mówi. –Jest się pochłoniętym przez wszystkie krajobrazy.

W tym roku Angus udostępnia także indywidualne rezerwacje, w ramach których ludzie będą mogli zarezerwować sobie miejsce w autobusie i wziąć udział w zajęciach dla grupy wycieczkowej. Podróżni wsiadają do autobusu w Edynburgu, gdzie Angus trzyma autobus, a następnie jadą do Cairngorms, dalej do Glencoe i wracają przez Stirling.

W zasadzie co tydzień jeżdżę na wakacje, mam wielkie szczęście, że mogę to robić.

 

O innych ciekawych domkach na kółkach przeczytasz TU.

 

Źródło: Good News Network

Tłumaczenie i opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz