fbpx

Zoperowali wzrok niewidomemu Daffiemu. Radość psa uwieczniono na filmie

Utrata wzroku może być tragiczna w skutkach – z pewnością nie pozostaje obojętna na samopoczucie człowieka, a co dopiero psa, który nie rozumie tego, co się dzieje. Na szczęście weterynarze coraz częściej podejmują się skomplikowanych operacji, których celem jest przywrócenie wzroku czworonożnym pupilom.

Dla opiekunów biszkoptowego Duffy’ego, operacja przywrócenia wzroku była szczególnie ważna. Duffy od lat pełnił rolę psa ratunkowego i dzielnie wykonywał swoje obowiązku do czasu zachorowania na cukrzycę. Niestety mimo stosowania farmakologii choroba z każdym rokiem zaczęła postępować, a stan pieska się pogarszał. Kiedy Duffy stracił wzrok, jego opiekunowie znaleźli klinikę, w której lekarze zgodzili się wykonać operację.

Medyczna kadra nowoczesnej placówki Veterinary Referral Center w Malvern w Pensylwanii zoperowała pieskowi wzrok, a radość psiego pacjenta uwieczniono na krótkim nagraniu. Gdy psiak wybudził się po operacji, jego entuzjazm był ogromny. Bez problemu rozpoznał swoich opiekunów i okazywał bezgraniczne zadowolenie – oczywiście na typowe psie sposoby – wystarczy spojrzeć na jego ogon i „roześmiany” pysk. Uwaga!

Przypuszczamy, że przed obejrzeniem nagrania może się przydać przygotowanie chusteczek…

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: kochamyzwierzaki.pl

One thought on “Zoperowali wzrok niewidomemu Daffiemu. Radość psa uwieczniono na filmie

Dodaj komentarz