fbpx

Japońska technika samopomocy. Potrzebujesz tylko 3 minuty wolnego czasu

Starożytne techniki uzdrawiania znów wracają do łask stając się świetnym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej. Jak każda alternatywna sztuka leczenia skupia się na całym człowieku a nie tylko jego wybranej części. Gene jitsu, czyli starożytna metoda uciskania palców dłoni pomaga zaradzić nie tylko problemom natury fizycznej ale również emocjonalnej.

 

Gene jitsu jest japońskim odpowiednikiem refleksologii i akupresury – polega ona na uciskaniu wybranych palców dłoni, w zależności od natury problemu. Można ją wykonywać samodzielnie we własnym domu, bo nie przynosi skutków ubocznych, stanowi za to doskonałą samopomoc w nagłych dolegliwościach takich jak bóle żołądka, problemy ze wzrokiem czy odczuwanie niepokoju.

Aby zastosować gene jitsu wystarczy chwycić za wybrany palec po obu jego stronach i przytrzymać go przez 3-5 minut. W tym samym czasie należy wziąć głęboki wdech, a następnie wypuścić powietrze nosem. Wykonując czynność na każdym palcu doprowadzimy do ogólnej harmonii w naszym ciele.

Kciuk

Kciuk odpowiada za śledzionę i żołądek. Uciskanie tego miejsca pomoże na wszelkie dolegliwości gastryczne, w tym bóle żołądka czy niestrawność. Ponadto uciskanie kciuka pomoże pozbyć się lęku i niepokoju.

Palec wskazujący

Ta część dłoni odpowiada za nerki i pęcherz. Uciskanie palca wskazującego pomoże również w przypadku bólu mięśni, pleców i zębów. Sprawdzi się również w sytuacjach zmęczenia oraz zmniejszy odczuwanie strachu.

Palec środkowy

Palec środkowy odpowiada za prawidłowe krążenie krwi, dobry wzrok oraz właściwe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego i wątroby. Uciskanie tego miejsca usprawni funkcjonowanie tych organów a także pomoże podczas silnego bólu menstruacyjnego i zaradzi uczuciom niepewności, drażliwości i niezdecydowania.

Palec serdeczny

Uciskanie palca serdecznego usprawni działanie okrężnicy i płuc, zatem warto zastosować technikę przy problemach z układem oddechowym, astmą i kaszlem. Pomoże również przy problemach skórnych i gorszym trawieniu. Możesz uciskać palec serdeczny również podczas odczuwania smutku czy strachu przed odrzuceniem.

Mały palec

Najmniejszy z palców dłoni odpowiada za poprawną pracę jelit i serca. Uciskaj podczas nawracających wzdęć i problemów z sercem. Technika pomoże również podczas bólu gardła i oraz załagodzi stany lękowe i niepewność.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: stolicazdrowia.pl

Dodaj komentarz