fbpx

18-latek z Mińska Mazowieckiego wygrał bieg Backyard Ultra na Malcie

10 grudnia 18-letni Patryk Świętochowski wygrał bieg Backyard Ultra na Malcie. Jest to pierwsze w historii zwycięstwo Polaka na zagranicznych zawodach w tej formule!

Backyard to bieg ultra w wyjątkowej formule, który powstał w USA. O każdej pełnej godzinie startują wszyscy zawodnicy i mają do pokonania pętlę o długości 4,167 mili (6.706 km). Jeżeli biegacz pokona pętlę np. w 45 min to ma 15 minut na odpoczynek i o kolejnej pełnej godzinie przystępuje do kolejnej pętli. I tak do momentu, kiedy na starcie stanie tylko jeden zawodnik i pokona ostatnią pętlę w limicie 1 godziny. Jest tylko jeden zwycięzca.

Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego zakończył bieg z wynikiem 207,886 km. Jak rozkładał siły?

– Cały wyścig biegłem na względnym komforcie, wszystkie pętle poniżej 44 minut i naprawdę duży zapas sił, co bardzo mnie cieszy. Jeśli znajdzie się przeciwnik, jestem gotowy na bieganie powyżej 300 km – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Były to jego pierwsze zagraniczne zawody, więc miał związane z nimi dość spore oczekiwania zwłaszcza, że konkurencja była spora. Wśród przeciwników miał zawodników z Hiszpanii, Rosji, Wielkiej Brytanii, USA i Malty. Patryk, mimo lekkiego przeziębienia, z sukcesem zawalczył o najwyższy cel.

Dodaj komentarz