fbpx

Studenci z Centrum Kształcenia Alternatywnego pomagają osobom starszym i niepełnosprawnym z pracą w ogródku

Dubuque, Iowa – w miarę zbliżania się miesięcy letnich, wielu ludzi musi poświęcić trochę czasu na pracę w ogrodzie. Istnieją jednak osoby, które same nie są w stanie tego zrobić, dlatego też uczniowie z Alternatywnego Centrum Kształcenia wkraczają z pomocą.

W ramach szkolnego programu nauczania, uczniowie w ciągu swoich ostatnich dwóch tygodni nauki mogą wybierać spośród różnych zajęć, które później będą wliczane jako dodatkowe osiągnięcia z przedmiotu wychowania fizycznego. Wolontariat w formie pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym w doprowadzeniu ich ogrodów do odpowiedniego stanu, jest jedną z opcji. Nauczyciel z tej szkoły, Tim Hitzler tłumaczy: „Razem z uczniami wychodzimy i pomagamy osobom potrzebującym. Może to być pomoc w grabieniu liści, wyrywaniu chwastów, koszeniu trawy, czyszczeniu zardzewiałych rynien, wszystko zależy od tego, czego te osoby potrzebują”.

Hitzler twierdzi, że chciał dodać pracę w ogrodzie jako dodatkową opcję zaliczenia wychowania fizycznego ponieważ, według niego nie jest to jedynie sposób na pomoc osobom potrzebującym w lokalnych społecznościach, ale jest to przede wszystkim ogromna korzyść dla uczniów: „Na samym początku uczniowie zazwyczaj nie są zbyt podekscytowani, ale gdy już się zaangażują i zaczną pracować w ogrodzie, rodzi się w nich ogromna motywacja. To, co w tym lubią, to przede wszystkim kwestia pomagania innym. Bardzo lubią pomagać potrzebującym, a później spotkać się z daną osobą i pokazać jej gotowy ogród”.

 

 

 

Źródło: kwwl.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz