fbpx

93-letnia Pani Irena zaraża empatią i energią, od 30 lat nie je mięsa i “nic jej nie boli”

Pani Irena jest mieszkanką Domu Seniora Harmonia w Gdańsku, gdzie nagrano 5-minutowe wideo którego jest bohaterką. Kobieta opowiada o swojej empatycznej postawie i wegetariańskiej diecie. Na nagraniu widać również, jak wraz z innymi mieszkańcami zasiada do wegańskiego obiadu.

93-latka nie spożywa mięsa od 30 lat, jak opowiada – “czuje się bardzo dobrze, nic jej nie boli i widzi dobrze”. W zasadzie to “nie ma na co umrzeć”- dodaje żartobliwie. Staruszka podkreśla, że jest przeciwko przemysłowej, niehumanitarnej hodowli zwierząt. Apeluje do ludzkości aby się opamiętała, gdyż degradacja naszej planety zaszła już bardzo daleko.

Zarówno mieszkańcy domu seniora, jak i obsługa, zachwalają osobowość i postawę pani Ireny. Ona sama pokazuje, że na odejście od diety mięsnej “nigdy nie jest za późno”.

Za kampanię odpowiada serwis RoślinnieJemy, a wideo zostało nagrane przez zespół Papaya Films. Twórcy nagrania zachęcają aby “być jak Irena”, na przykład poprzez zapisanie się do wyzwania Vegan Challenge Polska.

 

Źródło: facebook

Dodaj komentarz