fbpx

Łodziami dostarczają jedzenie osobom na kwarantannie. Mistrzynie wioślarstwa pomagają mieszkańcom Wenecji

Row Venice to wenecki klub wioślarski, który pomaga mieszkańcom wodnego miasta w czasie pandemii. W akcję zaangażowały się mistrzynie wioślarstwa, które bezpłatnie dostarczają mieszkańcom jedzenie. Dzięki temu ludzie przebywający na kwarantannie mogą bezpiecznie pozostawać w swoich domach, nie martwiąc się o zawartość lodówki.

– W ten sposób możemy przydać się dzięki temu, co potrafimy robić, czyli wiosłować. To pewien powrót do początków miasta – powiedziała Elena Almansi, jedna z wioślarek.

Kobiety przewożą owoce i warzywa od lokalnych rolników, którzy mieszkają na suchym lądzie. Pływają po pustych kanałach wśród panującej ciszy w mieście, w którym nie ma turystów, a mieszkańcy zgodnie z zaleceniem siedzą w czterech ścianach domów.

– Usługa rozwożenia żywności motorówkami jest zbyt kosztowna, a firmy dostarczające ją rodzinom w centrum nie mogą sobie na to pozwolić. Dlatego my się tym zajmujemy, siłą naszych ramion i naszych wioseł – dodała Elena Almansi.

Zamówień jest tak dużo, że do czterech wioślarek dołączą następne. Z uwagi na zbliżającą się Wielkanoc, mieszkańcy zaczęli również zamawiać dodatkowe produkty. Wioślarki dostarczają także chleb i ser, a asortyment wciąż się rozszerzą o kolejne produkty. Transport wpisuje się w filozofię eko, a wioślarki są bliżej fanów niż kiedykolwiek. Ich zdaniem utrzymanie takich usług powinno utrzymać się w najbliższej przyszłości. To będzie jak powrót do Wenecji do czasów sprzed turystyki.

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz