fbpx

Tramwaj wypełniony roślinami. Antysmogowy pojazd na Śląsku pomaga się odprężyć

Miałbyś ochotę przejechać się zielonym tramwajem wypełnionym roślinami? Na Śląsku pojawił się tramwaj, który ma promować kampanię MOGĘ #ZatrzymaćSMOG. Choć to tylko forma instalacji artystycznej, a nie prawdziwy pojazd, jego widok daje do myślenia.

Antysmogowy tramwaj to rezultat pracy dwóch utalentowanych kobiet – Bogny Polańskiej i Romy Skuza z pracowni architektonicznej „broKat” . Wnętrze pojazdu wypełnione jest w całości roślinami oczyszczającymi powietrze, oraz tabliczkami z ciekawostkami na temat smogu. Żeby edukacja była jednocześnie odprężająca, w tle słychać dźwięki lasu.

Zainteresowani mogą wejść do środka i zapoznać się z faktami na temat smogu oraz jego wpływu na zdrowie i jakość życia.  Projekt MOGĘ #ZatrzymaćSMOG skłania do refleksji – ma na celu skłonić mieszkańców Śląska do zainteresowania się jakością powietrza oraz umożliwić im samodzielne poszukiwanie ekologicznych alternatyw.

Roślinami we wnętrzu tramwaju zajęli się pracownicy firmy „Kwiaty Dominika Wilk”, akcję natomiast zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: whitemad.pl

Fot. Daniel Dmitriew Robi Zdjęcia, źródło: broKat

 

 

Dodaj komentarz