fbpx

15 –letni Antek został snookerowym mistrzem świata!

Zaledwie 15-letni chłopak, Antoni Kowalski jako pierwszy Polak zdobył tytuł mistrza świata IBSF -International Billiards&Snooker Federation) do lat 16. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tytuł mistrza świata w jakiejkolwiek kategorii wiekowej dla polskiego zawodnika.

W mistrzostwach świata IBSF wzięło udział 42 zawodników z 12 krajów. Nasz kraj reprezentował Antoni Kowalski z Zielonej Góry, który zdobył tytuł mistrza świata.

Reprezentant Polski urodził się w 2004 roku, a swoją przygodę z treningami snookerowymi rozpoczął w wieku 6 lat. Antek ma na swoim koncie wiele osiągnięć: jest mistrzem Polski do lat 14 z 2014 roku, wicemistrzem do lat 17 z 2014 roku, a także wicemistrzem Polski do lat 18 z 2018 roku.

W pierwszej turze turnieju Antek stracił zaledwie jednego frejma, dzięki temu zagwarantował sobie miejsce wśród szesnastu najlepszych zawodników. Chłopak bez trudu wyeliminował swoich przeciwników, w taki sposób dotarł aż do finału, gdzie zmierzył się z Bulcsu Reveszem (12-letnim Węgrem).

Początkowo Polakowi nie dopisywało szczęście. Jednak nie tracił nadziei i szybko dorównał rywalowi. Tak naprawdę Antek mierzył się nie tylko z Węgrem, ale i ze stresem oraz lekkim przeziębieniem.

Przy wyniku 2:1 dla Revesza, zielonogórzanin wygrał dwa kolejne frejmy, co przybliżyło go do wygranej. Węgier walczył, starał się za wszelką cenę zmienić swoje położenie, jednak nie udało mu się zrównać z Antkiem. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 i to Polak cieszył się ze swojego osiągnięcia.

„Serdecznie dziękujemy za głosy wsparcia, które płynęły z Polski i nie tylko” – taki oto post na Facebooku zamieścił tata Antka.

 

Źródło: msn.com

Foto: Facebook/Screen Antoni Max Kowalski

Opracowanie: Ilona Dziadek

Dodaj komentarz