fbpx

Pierwsza taka zjawiskowa wieża widokowa w Polsce!

Już od 19 sierpnia mieszkańcy oraz turyści Krynicy-Zdrój mogą zachwycać się widokami w koronach drzew z wieży widokowej przy Słotwinach Arena – piękno przyrody zapiera dech w piersiach.

Po kilkunastu miesiącach budowy w Krynicy-Zdrój stanęła pierwsza w Polsce drewniana wieża, umożliwiająca oglądanie pasma Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim oraz Tatr.

Jak informuje portal atrakcjekrynicy.pl: „Drewniana konstrukcja o wysokości 49,5 metra jest wznoszona w paśmie lasów Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n. p. m). Trasa do wieży prowadzi po specjalnie przygotowanej „drewnianej ścieżce”, która wznosi się stopniowo do góry. Podtrzymywana jest przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Do budowy zastosowano drewno z robinii akacjowej, które nadaje się bardzo dobrze do celów budowlanych. To gwarancja solidnej, spełniającej standardy bezpieczeństwa konstrukcji z dodatkiem walorów estetycznych” (…) Ścieżka rozciąga się w koronach drzew, co zapewnia wspaniałe widoki i dodatkowe, niezapomniane wrażenia. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Trasa do wieży widokowej to nie tylko piękne krajobrazy, to także ciekawa forma edukacji, możliwość poznania otaczającej przyrody i historii, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Z myślą o najmłodszych, powstała zjeżdżalnia o długości 60 metrów”.

Więcej o wieży widokowej przeczytacie na specjalnej stronie poświęconej tej konstrukcji: wiezawidokowa.pl

 

 

 

Źródło: f7dobry.com

Foto: wiezawidokowa.pl

Opracowanie: Ilona Dziadek

Dodaj komentarz