fbpx

47-letnia Polka w światowej czołówce zawodniczek bikini fitness

Ten rok zdecydowanie należy do Katarzyny Kowalik. W maju sięgnęła po mistrzostwo Europy, a dziś zajęła V miejsce podczas odbywających się w Hiszpanii Mistrzostw Świata w bikini fitness.

Pochodząca z Tarnowskich Gór Katarzyna Kowalik udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Na mistrzostwach świata 47-latka  zaprezentowała ciało, którego może pozazdrościć jej niejedna młoda dziewczyna. W spełnieniu marzeń nie przeszkodziły jej ani wiek ani przebyta choroba nowotworowa.

„Bardzo chciałam to zrobić. Udowodnić samej sobie na co mnie stać i pokazać, że wiek to tylko liczba. Teraz wiem, że ta cała droga zmieniła mój charakter i cieszę się, że nie opuściłam” – mówi zawodniczka.
Katarzyna Kowalik sportem zajęła się po ciężkiej chorobie nowotworowej, z którą musiała się zmierzyć 10 lat temu. Z długiej walki o zdrowie wyszła osłabiona fizycznie, ale postanowiła, że nie zmarnuje ani chwili życia. Tak zaczęła się jej przygoda ze sportem, która zaprowadziła ją na mistrzostwa świata. Na to, by osiągnąć obecny wygląd pracowała dwa lata.

Katarzyna Kowalik jest absolwentką Szkoły Medycznej i Warszawskiej Akademii Sportu. Od 2014 roku prowadzi treningi personalne. Specjalizuje się w treningach siłowych, bo uważa, że pozytywnie wpływają na zdrowie, a dodatkowo poprawiają wygląd osobom w każdym wieku. Jej najstarsze klientki są po 70-ce! Drugą, oprócz sportu, pasją jest dietetyka. Przeszła specjalistyczne szkolenia w zakresie żywienia i suplementacji w sporcie i rekreacji.

 

 

Źródło: materiały prasowe

Foto: Facebook/archiwum prywatne

One thought on “47-letnia Polka w światowej czołówce zawodniczek bikini fitness

  • 11 grudnia 2018 at 07:39
    Permalink

    Wygląda dużo lepiej niż inne prezentowane tu panie, którym rzekomo „czas się zatrzymał”.

    Reply

Dodaj komentarz