fbpx

Starbucks przetworzył 25 milionów papierowych kubeczków na kawę, udowadniając, że chcieć to móc

Powszechnie uznaje się, że papierowe kubeczki na napoje i papierowe opakowania jednorazowe są trudne i kosztowne w przetworzeniu.

Dlatego niewiele firm w ogóle je akceptuje. Największym problemem wydaje się być oddzielenie plastikowej wyściółki kubeczków, która chroni je przed nadmiernym nasiąkaniem.

Starbucks, najbardziej rozpoznawalna sieciówka kawiarni na świecie, postanowiła udowodnić, że wbrew powszechnemu przekonaniu papierowe kubeczki na kawę jednorazowego użytku można niskim kosztem przetworzyć w kubeczki nadające się do powtórnego wykorzystania. 18 ciężarówek przewiozło 25 milionów kubeczków do papierni w amerykańskim stanie Wisconsin, gdzie zostały wymieszane z wodą i ziemią, tworząc miazgę.

Powstałe w ten sposób włókna umyto, zmieniono w płachty i przetransportowano do magazynu firmy WestRock, gdzie zmieniono je w karton. Stamtąd trafił on do kolejnego partnera Starbucks, przedsiębiorstwa Seda, które zajęło się nadrukowaniem loga marki na papier i uformowania go na kształt kubków na kawę.

Czytaj więcej na: fpiec.pl

Dodaj komentarz