fbpx

Firma Waverly Labs skonstruowała słuchawkę, która błyskawicznie tłumaczy z dowolnych języków

hahahf-e1463599702466

Wynalazek o nazwie The Pilot może sprawić, że już wkrótce nauka języków obcych stanie się zbędna. Wystarczy, że każda z rozmawiających osób włoży sobie po jednej takiej słuchawce do ucha i będzie doskonale rozumiały siebie nawzajem – mówią konstruktorzy.

W dowolnej chwili rozmawiający będą też mogli przełączać się między różnymi językami – wystarczy do tego specjalna aplikacja na smartfona. Co ciekawe, urządzenie pracuje w trybie offline, więc do jego używania nie jest potrzebne podłączenie do Internetu.

Słuchawka-translator wejdzie do sprzedaży już we wrześniu 2016 r. Wstępna cena przewidywana jest na 129-179 USD za parę słuchawek. Na razie słuchawka będzie błyskawicznie tłumaczyć tylko w obrębie kilku języków – angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego, ale wiadomo już, że wkrótce pojawią się kolejne wersje językowe.

Konstruktor słuchawki mówi, że do jej wynalezienia przyczyniła się… miłość. Wpadł bowiem na ten pomysł po tym jak zakochał się we Francuzce, z którą nie mógł się porozumieć, gdyż nie znał francuskiego.

 

Czytaj więcej na reporters.pl

Dodaj komentarz