fbpx

Japoński fotograf robi zdjęcia (początkowo) nieśmiałej młodej surykatce i jej rodzinie

Twitter tego japońskiego fotografa, mamekori15, jest pełen zdjęć młodych zwierząt. Podczas swojej ostatniej wizyty w Inokashira Natural Cultural Park w mieście Musashino, w aglomeracji Tokio, mamekori15 zrobił zdjęcia uroczej rodzince surykatek i ich nowo narodzonych młodych.

Jedna z młodych surykatek była szczególnie słodka. Na początku, onieśmielona, spoglądała na fotografa zza kolumny. Ostatecznie jednak postanowiła pokazać swój śliczny pyszczek. Mężczyźnie udało się także zrobić zdjęcia innych młodych, tulących się do siebie i bawiących się z dorosłymi surykatkami.

 

 

 

 

 

Surykatki

Surykatki są małymi ssakami, które ważą poniżej 1 kilograma. Długość ciała to przeważnie od 25 do 29 cm, a ich ogon mierzy od 19 do 24 cm. Występują w różnych krajach Afryki.

Surykatki są słynne ze swojej wyprostowanej postawy. Te małe stworzenia potrafią stać na dwóch tylnych łapkach, a matki potrafią nawet karmić swoje młode na stojąco.

Współpracują ze sobą, aby znaleźć pożywienie i unikać drapieżników. Kilka osobników zwykle stoi na straży, gotowe zaalarmować resztę o nadciągającym niebezpieczeństwie. Inne surykatki szukają pożywienia, w tym owadów, jaszczurek, ptaków, i owoców.

To zwierzęta stadne, często w podziemnych norach żyje ze sobą kilka rodzin. Ich nory to kilka pomieszczeń połączonych tunelami. Ponieważ znajdują się pod ziemią, panuje tam chłód, nawet mimo skwaru na powierzchni.

Samice rodzą od 2 do 4 młodych rocznie. W wychowywaniu ich pomagają ojcowie młodych i rodzeństwo. Uczą je, jak polować i szukać pożywienia, a także jak unikać drapieżnych ptaków, takich jak jastrzębie czy orły.

Inokashira Natural Cultural Park

ZOO w parku przyrody Inokashira to miejsce, w którym mamekori15 sfotografował rodzinę surykatek. Jest położone w mieście Musashino, które jest podmiejską dzielnicą Tokio. Oprócz surykatek, w zoo znajduje się szereg gatunków występujących w Japonii. Jego celem jest ochrona i hodowla japońskich wiewiórek, kaczek mandarynek, i łabędzi.

W zoo żyją także słoń indyjski i tropikalne ptaki, oraz lampart amurski, serau kędzierzawy, makak królewski i szop pracz. Żurawie mandżurskie jelenie wschodnie poruszają się swobodnie w centrum zoo.

ZOO w parku Inokashira z szczyci się tym, że byli niegdyś schronieniem dla Hanako, pierwszej słonicy indyjskiej, która przybyła do Japonii po II Wojnie Światowej. Odeszła w 2016 roku, jednak mapy w zoo nadal pokazują, gdzie mieszkała.

Oprócz tego zoo ma także specjalne atrakcje, takie jak Aquatic Life House. Odwiedzający mogą zobaczyć w środku japońskie ryby słodkowodne i owady. Obok można obserwować kaczki, gęsi, łabędzie, i żurawie. ZOO w parku Inokashira ma program hodowlany, który ma na celu pomóc w zwiększeniu populacji kaczek mandarynek na wolności. Możemy także zwiedzić ogród botaniczny, bibliotekę należącą do japońskiego poety Ujo Noguchi, oraz muzeum Seibo Kitamura, japońskiego rzeźbiarza.

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: healthy-holistic-living.com

 

 

 

Dodaj komentarz