fbpx

Mały domek na Kaszubach. Jest piękny, a kosztował tyle co kawalerka

Jest niewielki, ale w środku znalazło się wszystko, co jest niezbędne do wygodnego życia.

Dom na Kaszubach zaprojektował architekt Grzegorz Layer. Budynek ma 70 m kw. powierzchni. Budynek osadzony został w malowniczym otoczeniu, w bliskim sąsiedztwie lasu.

Zadaniem architekta było zaprojektowanie budynku, który będzie tani w utrzymaniu i funkcjonalny. Z powierzonym zadaniem projektant poradził sobie doskonale. Budowa obiektu pochłonęła około 200 tysięcy złotych.

Obiekt został zbudowany w konstrukcji drewnianej, szkieletowej. Bryłę zdobi elewacja z desek sosnowych. Projektant wybrał dla nich czarny kolor dzięki czemu całość dobrze koresponduje z otoczeniem. W środku ściany zdobi drewno o naturalnym kolorze, ten zabieg ocieplił wnętrze i sprawił, że jest jasne.

Co ciekawe, budynek wzniosła lokalna ekipa budowlana, która specjalizuje się w budowie domów z drewna przy wykorzystaniu tradycyjnej technologii. Czarny dom mimo że jest nowoczesny, to swoją formą nawiązuje do tradycyjnej zabudowy regionu.

Skromna realizacja zdobyła wyróżnienie w kategorii “Dzieło Eksportowe” w konkursie SARP Architektura Roku 2017 w województwie Śląskim. Autowi projektu gratulujemy i w pełni zgadzamy się z opinią konkursowego jury: “To w prostocie leży piękno i elegancja (…) niewielki Dom na Kaszubach to majstersztyk elegancji właśnie”.

 

 

 

Źródło: whitemad.pl

 

One thought on “Mały domek na Kaszubach. Jest piękny, a kosztował tyle co kawalerka

  • 1 maja 2019 at 20:11
    Permalink

    Kurczę. Nieco mało tych zdjęć. Bo jak są tam dwie oddzielne sypialnie to git. Mistrzostwo świata, a tak to nie wiem do końca… I jakie są koszty ogrzewania?

    Reply

Dodaj komentarz