fbpx

Doceniony za wielkie serce i poświęcenie w ratowaniu bezdomnych i rannych zwierząt, nie tylko domowych ale też dzikich

Lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński pracujący w lecznicy Ada w Przemyślu został laureatem II edycji nagrody Przyjaciel Zwierząt. Wyróżnienie to otrzymują osoby, które w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy losu zwierząt w Polsce.

Lekarz został doceniony za wielkie serce i poświęcenie w ratowaniu bezdomnych i rannych zwierząt, nie tylko domowych ale również dzikich.

Centrum adopcyjne dla zwierząt bezdomnych, psia wioska, pogotowie dla niedźwiedzi, przedszkole bocianie i pierwsza szkoła latania dla ptaków… To wszystko wymyślił Radosław Fedaczyński, który od 30 lat, pierwsze jako dziecko wspólnie z ojcem, a  od kilku lat samodzielnie, dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich zwierzaków. Dzięki jego interwencjom, w znanej i cenionej przemyskiej Lecznicy, uratowano już  ponad pół miliona pupili oraz 30 tys. chronionych i dzikich stworzeń

Dr Radosław nie krył wzruszenia:

Dziękuję moim pracownikom. Cieszę się, że udało się stworzyć tak dobrze działający system leczenia zwierząt. Nawet jak mnie nie będzie, on będzie dalej działał – powiedział Fedaczyński odbierając wyróżnienie.

 

Źródło: naszefutrzaki.eu

Dodaj komentarz