fbpx

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut. Warto zapamiętać tę metodę

Prawidłowe ciśnienie krwi oscyluje wokół wartości 120/80 mm Hg. Lekkie nadciśnienie pojawia się wtedy, gdy wartości wynoszą już 140/90 mm Hg. Powodem do niepokoju jest wynik wynoszący 180/110 mm Hg. Niezwykle istotne jest znalezienie przyczyny podwyższonego ciśnienia, a czynników mogących je wywoływać jest bardzo wiele. Wśród możliwych powodów wymienia się:

  • dieta z dużą zawartością soli,
  • brak aktywności fizycznej,
  • stres,
  • choroby serca lub nerek,
  • zaburzenia hormonalne,
  • spożywanie wysokoprzetworzonych produktów.

Nie należy ignorować wysokiego ciśnienia i stale je kontrolować, ponieważ może ono doprowadzić do poważnych powikłań, np.: udaru mózgu, zawału serca, niewydolności nerek lub miażdżycy.

W wielu przypadkach, zanim zmienimy styl życia i usuniemy główne przyczyny wysokiego ciśnienia, konieczne jest posiłkowanie się farmaceutykami przepisanymi przez lekarza.

Niemniej jednak w awaryjnych sytuacjach można obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut bez lekarstw, uciskając punkty akupresurowe.

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej bardzo ważny jest właściwego przepływ krwi do mięśni i tkanek. Gdy krew nie przepływa prawidłowo, zaczyna się zastój i stwarza warunki odpowiednie dla powstania choroby. Dzięki niektórym technikom można szybko zwolnić blokady w organizmie spowodowane stagnacją krwi. Jedną z technik jest uciskanie, masaż odpowiednich punktów na szyi i twarzy.

Punkty 1 – 2
To właściwie linia od końca płatka ucha do połowy obojczyka.
Bardzo lekko i powoli od góry do dołu, ledwie dotykając czubkami palców. Wykonać po 10  razy po jednej i drugiej stronie.

Punkt 3
Ten punkt znajduje w odległości około 1 cm od ucha w kierunku nosa.
Należy masować punkt przez około minutę z każdej strony, w sposób ciągły. Mocno naciskać, ale nie tak mocno, aby poczuć ból, nie ma znaczenia czy w prawo, czy lewo.  Ruch może być w prawo, ale kierunek nie ma znaczenia. Ważne, aby wyraźnie czuć nacisk.

W większości przypadków ten zabieg pozwala obniżyć ciśnienie. W ciągu kilku minut powinno wrócić do normy.

 

Źródło: sekrety-zdrowia.org

Dodaj komentarz