fbpx

Nastolatek znalazł przy bankomacie 135 tys. dolarów, pieniądze oddał policji

Jose Nuñez Romaniz miał zamiar kupić w sklepie internetowym skarpety dla swojego dziadka, w tym celu udał się do bankomatu, żeby wpłacić pieniądze na konto. Zamiast tego znalazł przy bankomacie 135 tysięcy dolarów.

19-letni Nuñez chciał tylko wpłacić pieniądze na swoje konto bankowe, aby dokonać zakupu online. Zamiast tego przy bankomacie dokonał zaskakującego odkrycia.

Przy maszynie zauważył przezroczystą plastikową torbę, która po brzegi była wypełniona banknotami.

„Nie wiedziałem, co robić. Byłem jak we śnie.”, powiedział Nuñez w wywiadzie dla CNN. „Byłem w szoku. Patrzyłem na tą sytuację i po prostu myślałem:„ Co powinienem zrobić? ”

Nastolatek przyznał, że nigdy nie zastanawiał się nad zatrzymaniem gotówki – ale w jego umyśle pojawiały się najrozmaitsze myśli. Czy to była jakaś sztuczka? Czy ktoś miał zamiar zatrzymać się za nim i go porwać?

Po ochłonięciu chłopak wezwał miejscową policję i przekazał im znalezione pieniądze.

Oficerowie policzyli przy nim gotówkę i okazało się, że torba zawierała 135 tysięcy dolarów.

Jak wyjaśniło dochodzenie, pieniądze zostały tam omyłkowo pozostawione przez podwykonawcę banku, który miał dostarczyć maszynie gotówkę.

– Te pieniądze mogłyby zrobić niesamowitą różnicę w jego życiu, gdyby poszedł inną ścieżką, ale wybrał… ścieżkę uczciwości i postąpił słusznie – powiedział Drobik, rzecznik policji Albuquerque.

Dziewiętnastolatek dzięki swojej prawości z dnia na dzień zyskał sławę i uznanie wśród mieszkańców Nowego Meksyku.

Źródło: CCN

Dodaj komentarz