fbpx

Kobieta adoptowała 6 psów o specjalnych potrzebach. Teraz wszyscy żyją pełnią życia

Znalezienie nowego domu zwierzętom o specjalnych potrzebach jest niezwykle trudne. Wymagają one ciągłej uwagi i opieki. Tracey Fowler z Mendon w Vermont jest jednak gotowa na to wyzwanie. Odkąd kilka lat temu straciła Hayden, swojego ukochanego owczarka niemieckiego, kobieta adoptuje niepełnosprawne psy ze schroniska. Aktualnie jej „gang” składa się z ośmiu podopiecznych. Dzięki Tracey zwierzęta żyją teraz pełnią życia.

– Hayden przekroczył tęczowy most po walce ze mielopatią zwyrodnieniową – powiedziała Tracey w wywiadzie dla portalu Bored Panda.

Pies walczył z tą brutalną chorobą bardzo długo, w końcu potrzebował wózka inwalidzkiego. Ale paraliż nie odebrał mu ducha. Tracey powiedziała, że bawił się do ostatniego dnia.

Tęskniąc za swoim „psem-inwalidą”, kobieta postanowiła uhonorować jego walecznego ducha i dać szansę innym psom, takim jak on.

– Mam obecnie osiem psów. Sześć z nich ma specjalne potrzeby, a dwa to owczarki niemieckie, które miałam przed przyjęciem pozostałych – informuje Tracey.

Jak można się domyśleć, Tracey ostrzega swoich gości, aby patrzyli pod nogi.

Kiedy przychodzi zima i śnieg pokrywa tereny wokół jej rezydencji, Tracey zamienia wózki inwalidzkie na narty, aby jej psiaki mogły kontynuować zabawę na zewnątrz.

Kobieta zgadza się ze stwierdzeniem, że zwierzęta domowe o różnym stopniu sprawności nie są dla wszystkich, ale powiedziała też, że opieka nad nimi nie jest specjalnie trudna.

– Jeśli boisz się kupy i sikania, może adopcja zwierzaka specjalnej troski nie jest dla ciebie. Jeśli ci to nie przeszkadza, szczerze mówiąc, nie różni się to od tego, gdyby chodziły – mówi właścicielka czworonogów.

– Jeśli jestem w stanie pokazać właścicielom chorych zwierząt inną opcję, niż tylko pożegnanie się z nimi, to taki właśnie mam cel – podsumowuje Tracey.

Źródło: Bored Panda, facebook.com

Dodaj komentarz