fbpx

Tylko 2 składniki! Ta nalewka zdziała cuda

Masz w domu świeży czosnek i odrobinę spirytusu? Świetnie się składa – możesz przygotować tybetańską nalewkę, która skutecznie leczy przeziębienia i infekcje, ale również wzmacnia układ odpornościowy. Poniżej znajdziesz instrukcję jak ją przygotować w domowych warunkach.

 

Nalewka zdrowia

Czosnek od lat uznaje się za naturalny i prosty prebiotyk, a także polski „superfood”. Zażycie już jednego ząbka dziennie nie tylko wesprze mikrobiotę jelitową, ale także powstrzyma groźne dla zdrowia bakterie i pasożyty. Ponadto czosnek obniża ciśnienie krwi, chroni przed chorobami układu krążenia, w tym przed zawałem. W połączeniu ze spirytusem staje się świetnym środkiem odkażającym i leczniczym. Taką tybetańską nalewkę stosowano już w IV-V wiek p.n.e. w tybetańskich klasztorach. Po latach ta dawna ludowa mikstura znów wraca do łask. Wystarczy jedynie 350 g obranego czosnku i 200 ml 60-70-procentowego alkoholu.

Jak przygotować?

Świeży i obrany czosnek rozgnieć widelcem lub przeciśnij przez specjalną praskę. Tak wyciśnięty czosnek pozostaw na 10 min (po tym czasie aktywuje się prozdrowotny enzym o nazwie allicyna). Następnie przełóż czosnek do szklanego słoja lub butelki i zalej 200 ml mocnego alkoholu. Szczelnie zamknij i odstawić w ciemne miejsce na 10 dni – potrząsaj miksturą każdego dnia, aby się wymieszała. Po 10 dniach odcedź nalewkę w taki sposób, aby została czysty płyn. Odstaw na kolejne 4-5 dni tym razem w chłodne miejsce, najlepiej do lodówki. Po tym czasie będzie gotowa do spożycia.

Jak spożywać?

Aby nalewka mogła spełnić swoją leczniczą rolę należy stosować ją według określonego protokołu – i wyłącznie raz do roku. Zacznij od niewielkich ilości, a każdego kolejnego dnia zwiększaj ilość wypijanej mikstury aż do całkowitego opróżnienia słoika lub butelki. Nalewkę należy wypijać przed snem – nie wcześniej niż dwie godziny po ostatnim posiłku.

1 dzień – 8 kropli,

2 dzień – 12 kropli,

3 dzień – 20 kropli,

4 dzień – 30 kropli,

5 dzień – 40 kropli,

6 dzień – 50 kropli,

Po tym czasie – po 60 kropli dziennie, aż do końca butelki

Nalewkę tybetańską można również pić przez miesiąc (wg powyższego protokołu), następne zrobić 2-tygodniową przerwę i wypijać (jak wyżej) przez kolejny miesiąc.

Uwaga!

Nalewki nie należy podawać dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia. Artykuł ma charakter wyłącznie publicystyczny. Przed spożyciem i w przypadku problemów ze zdrowiem skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:  Strona Zdrowia

 

Dodaj komentarz