fbpx

Powstają Termy Karkonosze pod Jelenią Górą. Obiekt wykorzysta energię geotermalną

Termy Karkonosze to minimalistyczny kompleks hotelowo-apartamentowy, inspirowany filozofią slow life, położony u stóp Karkonoszy. Inwestycja składać się będzie z trzech części: hotelowej, apartamentowej oraz willowej.

Kompleks będzie zlokalizowany w Staniszowie położonym 9 km od Jeleniej Góry, w pobliżu uzdrowiska Cieplice. Obecnie Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej sprawia, że region ten jest unikatowym miejscem w skali Polski i Europy. Dodatkowym atutem jest bliskość Karkonoszy oraz Gór Izerskich, Karpacza, tras narciarstwa klasycznego i biegowego dla amatorów i wyczynowców w Jakuszycach.

Na terenie Term Karkonoskich znajdzie się 18 basenów zasilanych wodą termalną i tym samym będzie to najbardziej rozbudowana strefa basenowa tego typu w Polsce. Wyjątkowość wód termalnych polega na ich leczniczym składzie bogatym w składniki, m.in. fluorkowo-krzemowe, oraz ich temperaturze.

termy

Obiekt zapewni możliwość korzystania z basenów – w tym basenów zewnętrznych – przez cały rok, ponieważ będzie wykorzystywał energię geotermalną.

Wodzie nadana będzie optymalna dla rekreacji temperatura w przedziale 28-36°C. Ciepła ale niezbyt gorąca woda ma dobroczynny wpływ na regenerację całego organizmu, a także zwiększa efektywność masaży i zabiegów.

W obiekcie znajdzie się także sauna fińska, bicze wodne, dodatkowe wanny jacuzzi, strefa relaksu z leżankami oraz dwa gabinety SPA oferująca zabiegi i masaże.

Zespół obiektów z 268 lokalami zajmie obszar 6 hektarów, na którym stanie dziewięć budynków willowych (206 apartamentów) oraz część hotelowa z 64 pokojami. Uzupełnieniem będzie zaplecze konferencyjne, restauracja, przechowalnia i wypożyczalnia nart i rowerów , kompleks SPA i zespół basenów termalnych.

Termy Karkonosze będą podzielone na strefę  hotelowo-rekreacyjną, rodzinną i kameralną. Motywem przewodnim i zarazem łączącym poszczególne przestrzenie będzie woda w formie sadzawek, stawów, cieków, basenów całorocznych i basenów termalnych.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia.

 

 

Źródło i zdjecia: investmap.pl

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

One thought on “Powstają Termy Karkonosze pod Jelenią Górą. Obiekt wykorzysta energię geotermalną

Dodaj komentarz