fbpx

„Jesteś super”. Nietypowa akcja społeczna w Warszawie

Zależało nam, aby chociaż przez chwilę sprawić przyjemność zagonionym warszawiakom. By na chwilę przystanęli i pomyśleli sami o sobie, że są wartościowi, że są super, że są po prostu fajni – mówi w rozmowie z tvp.info Katarzyna Melcher, reżyserka i koordynatorka akcji „Jesteś super” na warszawskim placu Konstytucji.

Dziewczyna w wianku na głowie stoi na warszawskim placu Konstytucji. Przechodzącym obok niej ludziom pokazuje karton z napisem „Jesteś super”.

„Jesteśmy ładni, fajni, silni”

Chodziło nam o to, aby każdy, kto zobaczy te słowa, pomyślał o sobie, że właśnie taki jest. Powinniśmy mówić sobie samym miłe rzeczy, a nie tylko wciąż się krytykować, lecz myśleć, że jesteśmy ładni, fajni, silni – mówi Katarzyna Melcher, koordynatorka i reżyserka akcji. Inspiracją była podobna inicjatywa zorganizowana we Francji.Różnica była tylko taka, że tamta akcja odbyła się w lutym, my postanowiliśmy zorganizować ją w cieplejszy, bardziej letni dzień. Stąd pomysł aby dziewczyna z tabliczką, czyli Marynia, miała na głowie wianek – tłumaczy Melcher.

Jak przyznaje, reakcje przechodniów były bardzo różne. Od uśmiechów, chęci przytulenia i wycałowania, po obojętność albo stwierdzenia, że to dziwne i bez sensu.Na szczęście tych ostatnich reakcji i tzw. „hejtów” było niewiele. Wiele osób uśmiechało się, odpowiadało komplementami – mówi.
„Chcemy promować ideę”

Akcja trwała trzy godziny. Efektem był nakręcony przez przygotowującą ją ekipę film, który kończy się słowami: „Pamiętaj, że jesteś super i nie zapomnij mówić tego innym”. Melcher podkreśla, że akcja „Jesteś super” jest akcją non–profit. – Nie przyjmujemy zaproszeń do telewizji, nie chcemy się pokazywać, bo to nie my jesteśmy jej bohaterami. Chcemy promować ideę, a nie nas jako ludzi – tłumaczy.

Czy akcja będzie miała ciąg dalszy? – Jedna z pań stwierdziła, że powinniśmy pojawić się na warszawskim maratonie. Śmiała się, że jak staniemy z taką tabliczką, to na pewno dodamy otuchy i sił niejednemu biegaczowi . Myślimy nad tym – mówi Melcher.

Źródło: tvp.infofacebook.com

Dodaj komentarz