fbpx

Kochankowie odnaleźli i pobrali się po 77 latach rozłąki

 

Poznali się jako nastolatkowie. On miał wówczas 15 lat, ona 18. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, ale wtedy jeszcze nie było im dane rozpocząć wspólnego życia. Ojciec Döndü nie zgodził się na ślub, jednak czas pokazał, że nastolatkowie byli sobie przeznaczeni.

Mustafa wstąpił do armii, a kiedy po czterech latach powrócił do rodzinnej miejscowości, okazało się, że jego wybranka wyszła za mąż i urodziła dzieci. Nie pozostawało mu nic innego, jak ułożyć sobie życie bez niej. Bardzo rozczarowany mężczyzna przeniósł się do innego miasta i poślubił nowo poznaną kobietę. Döndü i Mustafa żyli więc osobno. Nigdy jednak o sobie nie zapomnieli. Ich małżonkowie zmarli, a oni, kiedy już się zestarzeli, trafili do domu opieki w Kahramanmaraş.

To właśnie tam spotkali się ponownie. – Mustafa, co ty tu robisz? – spytała Döndü, która od razu poznała swoją miłość sprzed 77 lat. Mustafa z początku jej nie rozpoznał, ale kiedy tylko zdał sobie sprawę, że stoi przed nim Döndü, uczucie odżyło. 92-letni Mustafa Karakoyun i 95-letnia Döndü Kiraç postanowili się pobrać. Na drodze stanął im jednak personel domu opieki, który nie zezwalał na opuszczenie ośrodka.

Zakochani byli na tyle zdesperowani, że pewnej nocy podjęli się nawet ucieczki. Pomogła im dopiero interwencja miejscowego burmistrza. Parze zezwolono opuścić dom opieki. Döndü i Mustafa pobrali się i wreszcie ułożyli wspólne życie, o którym marzyli niemal osiem dekad wcześniej. Po ślubie przenieśli się do mieszkania w sąsiednim Çardak.

2

Źródło: hurriyetdailynews.com

Dodaj komentarz