fbpx

Artysta maluje portrety bezdomnym, a zarobione pieniądze przekazuje organizacji charytatywnej

Po siedmioletniej przerwie, artysta doznał inspiracji, aby znów wziąć w ręce pędzel, mając nadzieje, że jego obrazy pomogą znaleźć bezdomnym nowe życie.

Poruszony przez Chrześcijańska książkę, o podejmowaniu działań w swojej społeczności, Brian Peterson postanowił dotrzeć i zaprzyjaźnić się z lokalnymi bezdomnymi, oraz dowiedzieć się jakie są ich historie, marzenia, oraz o co walczą.

1

Odkąd zaczął swoją działalność non profit, „Faces Of Santa Ana”  (Twarze Santa Ana), Brian maluje portrety ludzi żyjących w ubóstwie, a pieniądze ze sprzedanych obrazów wykorzystuje do wsparcia ich mieszkań.

Brian stworzył trzy obrazy swoich bezdomnych przyjaciół o imionach Matt, Shannon, i Darryl, którzy podpisali swoje portrety. Dwa z nich zostały sprzedane za 1500 dolarów za sztukę, w galerii w centrum miasta.

4

Brian oddał dwie trzecie pieniędzy, dla grupy orzecznictwa domów pomocy, aby mogła działać w kierunku zabrania z ulicy jego przyjaciół na dobre.

Po tym jak portret Matta został sprzedany, na Instagramie Faces Of Santa Ana można zobaczyć informacje o wpływie, jaki dokonał.

„Dziś życie Matta się zmienia, jego obraz został sprzedany ostatniej nocy, możemy więc rozpocząć podróż w kierunku odnowy jego życia. Jestem bardzo wdzięczny, i chylę czoła przed ludźmi, którzy są chętni zakupić obrazy, i dołączyć do nas. Dziękuję z głębi serca. Jesteście błogosławieństwem dla życia kogoś innego”

Brian aktualnie wrócił do malowania, planuje stworzenie kolejnych portretów, oraz nawołuje innych artystów do wsparcia jego działalności.

3

Jego wizja niesienia pomocy może się wkrótce rozszerzyć, obejmując miłośników sztuki oraz artystów, dzięki wystawie, która ma się odbyć w lutym przyszłego roku. Kolejne obrazy dadzą możliwość zorganizowania spotkania, między mecenasami sztuki, a bezdomnymi którzy potrzebują pomocy.

„Zamierzam rozszerzać ten rodzaj pomocy przez cały czas” – powiedział Brian. „Południowa Kalifornia ma bogatą populację lokalnych artystów, która morze przynieść unikalne style i nowe perspektywy organizacji  Faces Of Santa Ana. Chcę rozmawiać z bezdomnymi, poznawać ich historię, nadzieje, to o czym marzą, oraz nieść im pomoc poprzez malowanie obrazów”

Źródło: goodnewsnetwork.org

Dodaj komentarz