fbpx

Kinga Dróżdż wywalczyła srebrny medal na szermierczym Pucharze Świata w Tajlandii!

W Tajlandii dobiegł końca ostatni w 2023 roku Puchar Świata w szermierce na wózkach, z udziałem zawodników z całego świata. Wydarzenie to, będące częścią World Abilitysport Games, zgromadziło elity sportu paraolimpijskiego. Na uwagę zasługuje wyjątkowy sukces Polki, Kingi Dróżdż, która wywalczyła drugie miejsce w turnieju szabli kobiet kategorii A. Ten wspaniały wynik zapewnia jej bezpośrednią kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Paryżu.

Rok pełen sukcesów

Kinga Dróżdż, reprezentująca IKS-AWF Warszawa, zakończyła rok 2023 w znakomitym stylu. W swojej koronnej konkurencji siedmiokrotnie stanęła na podium, a mistrzostwa świata we włoskim Terni okazały się dla niej szczególnie owocne, przynosząc jej pierwsze złoto w karierze. Sukces w Tajlandii to kolejny krok w umacnianiu jej pozycji liderki w światowym rankingu.

Polscy zawodnicy na Pucharze Świata

Oprócz Dróżdż, barw Polski broniło siedmioro innych szermierzy. Wśród nich Marta Fidrych, która zajęła siedemnaste miejsce w swojej kategorii. Karolina Strawińska i Jadwiga Pacek zaprezentowały się w szabli kategorii B, zajmując odpowiednio dwunaste i osiemnaste miejsce.

W kategorii męskiej, Michał Nalewajek wywalczył szóste miejsce w florecie kategorii A, pokazując swoje umiejętności w pokonaniu dwóch Francuzów, zanim ostatecznie przegrał z Chińczykiem Li Hao. Dariusz Pender zajął dwudzieste miejsce po porażce z kolejnym zawodnikiem z Chin.

Patryk Banach, reprezentujący Polskę w florecie kategorii B, po pokonaniu Brazylijczyka, zakończył turniej na szesnastej pozycji, ulegając późniejszemu finaliście, Francuzowi Maxime Valet.

Dodaj komentarz