fbpx

Michał Koterski wygrał z uzależnieniem. Jest trzeźwy od 9 lat

W grudniu 2023 roku Michał Koterski obchodził swoją dziewiątą rocznicę trzeźwości. Ta znacząca data stała się okazją do podzielenia się z fanami swoimi doświadczeniami. Koterski, z pełnym przekonaniem, wyznał, że te lata były najlepszym okresem w jego życiu. Ta odważna deklaracja stanowi symboliczne podkreślenie jego długiej i trudnej drogi do wyzwolenia się z uzależnienia.

Walka z uzależnieniem

Koterski, zmagający się z nałogiem od 14. roku życia, otwarcie mówił o swoich trudnościach. Początkowe eksperymenty z „niewinnymi jointami” szybko przekształciły się w zażywanie innych substancji i silniejszych narkotyków. Popularność, zdobyta dzięki roli w filmie „Dzień Świra”, przyczyniła się do częstszego sięgania po alkohol. Przez dwie dekady używki stały się codziennością aktora. Teraz, z perspektywy dziewięciu lat trzeźwości, Koterski świętuje swój nowy rozdział życia, podkreślając, jak bardzo pozytywnie wpłynęła na niego ta zmiana.

Rola wiary w zwycięstwie nad uzależnieniem

Kluczowym elementem w walce Koterskiego z nałogiem okazała się wiara. Po wielu nieudanych próbach rzucenia nałogu i odwiedzeniu różnych ośrodków leczenia, to właśnie głęboka wiara stała się punktem zwrotnym. Aktor wspomina moment, w którym szczerze modlił się o uwolnienie od narkotycznego nałogu, co według jego relacji przyniosło pozytywny efekt. Dodatkowo pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Medziugorie pomogła mu uporać się z uzależnieniem od papierosów.

Życie w trzeźwości

Obchodząc swoją 9. rocznicę trzeźwości 4 grudnia, Koterski podkreśla, że jego życie, chociaż pełne wyzwań, wzlotów i upadków, jest w pełni świadomie, bez tłumienia uczuć. Podzielił się też swoim życzeniem urodzinowym – aby móc przeżyć resztę życia w trzeźwości, doświadczając wszystkich jego smaków, zarówno sukcesów, jak i porażek.

Historia Michała Koterskiego stanowi inspirujący przykład wytrwałości i odwagi w walce z uzależnieniem. Jego otwartość w dzieleniu się osobistymi doświadczeniami i sukcesem w osiągnięciu trzeźwości może stanowić wsparcie i nadzieję dla wielu osób borykających się z podobnymi problemami.

One thought on “Michał Koterski wygrał z uzależnieniem. Jest trzeźwy od 9 lat

  • 11 grudnia 2023 at 15:40
    Permalink

    Jezeli do konca zycia bedzie trzezwy, to bedzie mozna powiedziec, ze wygral z uzaleznieniem. Powodzenia w osiagnieciu celu.

    Reply

Dodaj komentarz