fbpx

Gęś uratowała życie psu – dziś są nierozłączni!

Wolontariusze i pracownicy schronisk dla bezdomnych zwierząt wiedzą najlepiej, że skrzywdzone przez ludzi zwierzęta często potrzebują dużo czasu aby ponownie zaufać.

Owczarek niemiecki Rex, który trafił do schroniska Puriton Horse prowadzonego przez Animal Rescue w miejscowości Somersert w Anglii, był właśnie takim przykładem zwierzęcia skrzywdzonego, traktującego ludzi jak swoich wrogów. W czasie karmienia do Rexa musiało chodzić aż dwóch pracowników, gdyż Owczarek był nieprzewidywalny i zachodziło prawdopodobieństwo, że rzuci się na opiekuna. Było tak źle, że rozważano eutanazję psa ze względu na jego agresję.

Pomoc przyszla z nieoczekiwanej strony. Rex, który nie ufał ludziom, zaprzyjaźnił się z… gęsią Geraldine.

To niewiarygodne, ale ptak i pies tak bardzo się pokochały, że są nierozłączni. Chodzą razem na spacery, razem śpią przytuleni do siebie i cały czas okazują sobie czułość. Od czasu kiedy w życiu Rexa pojawił się Geraldine, pies złagodniał także w stosunku do ludzi.

Czy to cud? Czy może zwierzęta potrafią kochac nie mniej intensywnie jak ludzie? A może ich miłość jest większa, ponieważ nie zna podziałów?

 

 

Źródło: http://www.orvis.com/news/dogs/dangerous-dg-tamed-by-the-love-of-a-goose/, http://zaginaldom.pl/aktualnosci/ges-uratowala-zycie-psu-dzis-sa-nierozlaczni/#.UqXhJCsdcZE.facebook

 

 

Dodaj komentarz