fbpx

Mieszkaj kreatywnie – kontener morski na pustyni

Kreatywność architektów nie zna granic. Doskonale pokazuje ją James Whitaker, londyński projektant, który stworzył nietypowy design domu na pustyni. Za budulec posłużył mu …kontener morski.

Z zewnątrz struktura budynku ma przypominać kształtem kwitnący kwiat pustyni. To dlatego kontenery ustawione są pod różnym kątem, dając równocześnie wewnątrz bardzo dużo światła. Z zewnątrz dom nie wygląda zbyt okazale, ale są to jedynie pozory, ponieważ wnętrze domu może zaskoczyć. Całość zajmuje powierzchnię 200 m2, a w środku znajdziemy kuchnię, salon i 3 sypialnie. Jest też małe patio.

Pytany o powód stworzenia tak dziwacznego projektu James opowiada o swoim kliencie, który kocha kreatywne pomysły i to z myślą o nim powstał design domu na pustyni.

W tym roku mój klient z Los Angeles wybrał się z przyjaciółmi na swoją działkę w Joshua Tree” –powiedział James. Jeden ze znajomych zapytał: „Czy wiesz, co będzie tutaj świetnie wyglądać?”I pokazał wszystkim zdjęcie, które zobaczył w Internecie. „To była makieta biura, którą zaprojektowałem kilka lat temu, ale nigdy go nie zbudowałem. Kiedy klient był w Londynie, skontaktował się ze mną i poprosił o spotkanie”.

Joshua Tree Residence, bo taką nazwę otrzyma dom, zostanie zbudowany w Kalifornii na 36-hektarowej działce. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. Po zakończeniu prac nad miejscem na samochód pojawią się panele słoneczne. Z okien domu roztoczy się widok na okolicę.

No cóż, może mieszkanie na pustyni, w dodatku w kontenerze, nie brzmi jakoś specjalnie atrakcyjnie, ale jeśli miałby to być taki dom, jak ten, to czemu nie?; ) Z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym jasne przestrzenie i styl minimalistyczny.

kontener
foto: leafclover.club
kontener
foto: leafclover.club
kontener
foto: leafclover.club
kontener
foto: leafclover.club
kontener
foto: leafclover.club
kontener
foto: leafclover.club
kontener
foto: leafclover.club

Źródło: planetapolska.com

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

Dodaj komentarz