fbpx

Szczęśliwy finał poszukiwań 9-latki. Znaleziono ją w domu porywacza

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 9-letniej Charlotte Senny. Dziewczynka została uprowadzona podczas wieczornej jazdy na rowerze w sobotę. Złoczyńca został namierzony dzięki odciskom palców, które pozostawił na liście z żądaniami dotyczącymi okupu.

Dziewięcioletnia Charlotte Senna przepadła po tym, jak samotnie wybrała się na wycieczkę rowerową. W sobotę spędzała czas z rodziną na polu namiotowym w Parku Stanowym Moreau Lake w Nowym Jorku.

Dziewczynka bawiła się z innymi dziećmi, ale gdy po godzinie 18:00 miała powrócić do rodziców, postanowiła odbyć jeszcze jedną przejażdżkę szlakiem wokół obszaru kempingowego.

Pokonanie całej trasy powinno zająć tylko kilka minut, dlatego, gdy nie wróciła po kwadransie, rodzice dziewczynki zaczęli się martwić i ruszyli na poszukiwania. Wkrótce natrafili na porzucony rower przy trasie i powiadomili policję.

Przez całą noc personel przeczesywał park o powierzchni ponad 2,5 tys. ha. Bezowocne działania sprawiły, że w niedzielę rano został wydany Child Alert. Śledczy byli wtedy przekonani, że Charlotte została siłą wepchnięta do samochodu lub zaciągnięta w głąb lasu.

Dziewczynka była przetrzymywana w szafie przez porywacza

Przełomowy moment nadszedł w poniedziałek około godziny 19, prawie dwa dni po porwaniu. Zgodnie z komunikatem policji, dziewczynka została odnaleziona “w dobrym zdrowiu” w przyczepie kempingowej 47-letniego Craiga Rossa Jr. Gubernator Nowego Jorku, Kathy Hochul, wyjawiła podczas konferencji, że dziewczynka była przetrzymywana w szafie przez porywacza.

W działaniach związanych z uwolnieniem dziewczynki brały udział dwie jednostki SWAT, użyto również śmigłowców. Sprawca stawiał opór.

Kathy Hochul przekazała mediom, że Ross Jr pozostawił list z żądaniem okupu w skrzynce pocztowej rodziców dziewczynki w poniedziałek rano. Rodziców wówczas nie było w domu. List był pokryty śladami DNA oraz odciskami palców mężczyzny.

Ross Jr nie wyjawia powodów swojego czynu

W poniedziałek po południu detektywi zdołali powiązać odciski palców z osobą, która została aresztowana w 1999 roku za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Szybko podjęli decyzję o przeprowadzeniu operacji uwolnienia ofiary z przyczepy Rossa Jr., który mieszkał zaledwie 20 km od domu rodziny Senna.

Porywacz nie miał wcześniejszych zapisów dotyczących tego rodzaju przestępstw i nie podał powodu, dla którego to zrobił. Policja przewiozła dziewczynkę do szpitala w Albany. Lekarze potwierdzili, że jest w dobrej formie.

Gubernator Kathy Hochul nie ukrywała swojej radości z pomyślnego zakończenia akcji.

— Jesteśmy przepełnieni radością z powodu odnalezienia Charlotte Senny po prawie dwóch dniach poszukiwań — oświadczyła w poniedziałek Hochul.

Dodaj komentarz