fbpx

104-latka skoczyła ze spadochronem, ustanawiając rekord świata

Dorothy Hoffner, 104-letnia Amerykanka, ustanowiła niedawno nowy Rekord Guinnessa. Skok ze spadochronem, który odbył się w niedzielę 1 października, uczynił ją najstarszą osobą, która kiedykolwiek tego dokonała. Obecnie czeka na oficjalne potwierdzenie rekordu. Dotychczasową rekordzistką była Linnéa Ingegärd Larsson ze Szwecji, która miała o rok mniej w dniu swego skoku.

Pierwszy raz, gdy Dorothy Hoffner spróbowała skoku ze spadochronem, miała sto lat. Cztery lata później powtórzyła ten wyczyn.

W niedzielę, 1 października pochodząca z Chicago kobieta, z pomocą instruktora, wyskoczyła z samolotu z wysokości 4,1 tys. metrów, stając się najstarszą osobą, która kiedykolwiek tego dokonała.

Na razie, do momentu oficjalnej weryfikacji i uwzględnienia jej osiągnięcia w Księdze Rekordów Guinnessa, rekordzistką jest Linnea Ingegard Larsson ze Szwecji, która skakała ze spadochronem, będąc w wieku 103 lat.

Siedem minut emocji

Dorothy Hoffner przebywała w powietrzu przez siedem minut. Gdy w końcu znów stanęła na ziemi, nie kryła radości.

— To było wspaniałe, absolutnie niebiańskie doświadczenie. Wszystko poszło doskonale, cudownie, nie mogło być już lepiej — mówiła w wywiadzie dla portalu ABC News.
Dorothy Hoffner: Wiek to Tylko Cyfra

104-latka, choć właśnie skoczyła z samolotu z wysokości przekraczającej 4 kilometry, już teraz myśli o kolejnych, ekscytujących wyzwaniach. Następny na jej liście jest lot balonem.

— Nigdy nie miałam okazji lecieć balonem — zdradza swoje plany.

Dorothy, która w grudniu obchodzić będzie swoje 105 urodziny, potwierdza swoimi działaniami swoje przekonanie, że “wiek to jedynie liczba”.

Dodaj komentarz