fbpx

Proszenie o pomoc jest męskie! Powstał pierwszy w Polsce telefon zaufania dla mężczyzn

Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom to fundacja, której aktywność dotyczy osób marginalizowanych. Niedawno uruchomiła pierwszy w naszym kraju telefon zaufania dla mężczyzn. To bardzo dobre pociągnięcie, ponieważ temat zdrowia psychicznego mężczyzn bywa często bagatelizowany. Chłopców nie uczy się rozmawiania o swoich problemach i wyrażania emocji, ponieważ zwykło się uważać, że to jest nie ‘męskie’ – no bo przecież ‘chłopaki nie płaczą’. Do tego dochodzi presja związana z tradycyjnie przypisywaną mężczyźnie rolą społeczną, która mówi, że zawsze ma stawać na wysokości zadania, co niejednokrotnie kończy się depresją, której skutkiem u mężczyzn często jest ucieczka w używki i uzależnienia.

Na szczęście coraz więcej mówi się o tym, że proszenie o pomoc również jest męskie.

Fundacja zapewnia, że telefon zaufania dla mężczyzn to bezpieczna przestrzeń stworzona z myślą o wszystkich mężczyznach, którzy potrzebują konkretnej rozmowy lub zwykłego wygadania się.

Więcej informacji na temat telefonu zaufania znajdziecie tutaj, a jeśli podoba wam się ta inicjatywa, możecie ją wesprzeć finansowo – tu znajdziecie link do zrzutki.

Dodaj komentarz