fbpx

Polska lodziarnia na 42 miejscu w światowym rankingu

Lodziarnia Quattro Si z Pruszkowa znalazła się na 42 miejscu w rankingu 100 najlepszych lodziarni całego świata przygotowanego przez firmę Carpigiani. Właściciel lokalu Peter Bertoti jest niezmiernie dumny z tego osiągnięcia.

Lodziarnię Quattro Si znajduje się w Pruszkowie na ulicy Jasnej 4B. Na lody możemy się tam wybrać sezonowo. Niedawno właściciel lokalu pochwalił się na swoim profilu na Facebooku nie lada sukcesem. Mianowicie lodziarnia Quattro Si znalazła się na liście Top 100 Best Gelato Chefs 2020 znanej włoskiej firmy lodziarskiej Carpigiani.

Właściciel lodziarni, Peter Berotti, urodził się w Tunezji i dorastał na Węgrzech. Aktualnie przedsiębiorca i cukiernik rozsławił Pruszków „na słodko”, a jego lodziarnia stała się obowiązkowym punktem odwiedzin dla miłośników włoskich „gelati” (po włosku: lody)

lodziarnia
Lody „Quattro Si”

To nie pierwszy sukces ekipy z Pruszkowa. W 2017 roku Quattro Si wygrała polską edycję Festiwalu Gelato dzięki lodom o smaku śliwkowym, a w 2018 r. na tych samych zawodach ich lody o smaku czarnej porzeczki otrzymały wyróżnienie i nagrodę publiczności.

W ubiegłym roku 2020 Peter Bertoti i jego lokal Quattro Si uplasował się na 42. miejscu w rankingu Top 100 Best Gelato Chefs 2020.

Właściciel tak oznajmił radosną nowinę na Facebooku:

(…) Dodatkową pozytywną energię daje nam dobra wiadomość, którą niedawno dostaliśmy od Carpigiani. Ten światowy lider w dziedzinie lodziarstwa stworzył Ranking 100 najlepszych lodziarni na świecie, tzw. Top 100 Best Gelato Chefs 2020. Carpigiani opiera swoją ocenę na wielu czynnikach takich jak:– wyniki osiągnięte przez lodziarnie w różnych imprezach, jak np. Gelato Festiwal,

  • uzgodnione i anonimowe wizyty,
  • degustacje w poszczególnych lodziarniach,
  • opinie klientów itp. I tutaj miła niespodzianka dla nas!

Nasza lodziarnia znajduje się w tym światowym rankingu Top 100, na … 42 miejscu! Nie licząc lodziarni, które znajdują się na innych kontynentach (Ameryka, Australia, Azja) w Europie jesteśmy na … 30 miejscu! Jesteśmy z tego bardzo dumni!

Lokal jest otwierany sezonowo i obecnie jest już czynny! Poza wspomnianymi lodami śliwkowymi i z czarnej porzeczki skosztować można także m.in lody pistacjowe, czekoladowe, śmietankowe, cytrynowe, jak również bardziej wyrafinowane lody o smaku czarnej morwy i maracui.

lodziarnia
Lody „Quattro Si”

 

Źródło: Noizz.pl

Dodaj komentarz