fbpx

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie w dniu 4 października. Jest to “dzień wspominania” w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.

Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Obchody celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie.

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt zorganizowany został w 1993 roku. Podczas Światowego Tygodnia Zwierząt organizacje zachęcają do adopcji, uświadamiają ludziom, co czeka bezdomne zwierzęta a także piętnuje znęcanie się nad nimi, czy szkolenie do walk i bezmyślne zabijanie.

Warto się zastanowić w tym czasie, czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los zwierzakowi, który na przykład mieszka w schronisku.  Pamiętajmy, że zwierzęta także czują, a swojego wybawiciela potrafią obdarzyć bezgraniczną miłością i oddaniem. Pamiętajmy nie tylko o psach i kotach. Są jeszcze inne zwierzęta hodowlane, warto zastanowić się nad ich losem i pomóc tym, którym dzieje się krzywda.

Źródło: Wikipedia, materiały prasowe

Dodaj komentarz