fbpx

Nieznane procedury związane z zawałem serca – jak pomóc sobie lub komuś innemu w takiej sytuacji

Co zrobić, jeśli poczujesz się słabo, wystąpi ból za mostkiem, który nie przechodzi, zaczniesz mieć trudności z oddychaniem i obleje cię zimny pot? Być może pojawiły się objawy zawału serca. W takiej sytuacji liczy się każda minuta. Natychmiast zadzwoń na pogotowie! Ale do przyjazdu karetki może upłynąć jeszcze dużo cennego czasu. Co robić?

Według lekarzy nie można zrobić nic. Poza czekaniem, medycyna akademicka nie zaleca przeprowadzania żadnych czynności ratunkowych. Chory powinien znaleźć się na oddziale kardiologii inwazyjnej w ciągu maksymalnie 2 godzin żeby udrożnić tętnicę, inaczej martwica mięśnia sercowego może być już zbyt rozległa i pacjenta może nie udać się uratować.

Bezczynne czekanie w dramatycznej sytuacji, to okropne uczucie. Gdybyśmy tylko wiedzieli, co zrobić. W Internecie krąży informacja, że pomóc może wywoływanie kaszlu w celu masażu serca, ale autorytety medyczne stanowczo temu zaprzeczają. Dr Marta Starczewska – kardiolog, twierdzi, że to bzdury. „Zmuszanie się do kaszlu niczego dobrego nie przyniesie. Jak już podejrzewamy zawał, to trzeba położyć się i spokojnie oddychać.” Ale czy na pewno? Niektórzy lekarze zalecają żucie aspiryny, która działa przeciwzakrzepowo, jednak osoby, które są na nią uczulone albo mają wrzody żołądka nie mogą jej używać. Zawał serca prowadzi do śmierci w około 35% przypadków, a największy odsetek chorych umiera zanim w ogóle trafią do szpitala. Dlatego każda pomoc w tych niezwykle ważnych minutach przed przybyciem pogotowia jest na wagę życia. Co warto mieć pod ręką? Spis lekarstw, które zażywamy, żeby lekarz miał o nich jakąś informację, gdybyśmy stracili przytomność. Taką listę warto nosić przy sobie np. w portfelu.

1349 kobiecy zawal serca sprawdz jakich objaw 1

Nowe procedury na Węgrzech

Węgrzy wprowadzają nowe procedury w przypadku zawału serca. Pozwala to chorym dotrwać do przyjazdu pogotowia i znacznie zwiększa szansę na przeżycie. A więc, co robić? Po pierwsze, nie wolno się kłaść. Należy przyjąć pozycję siedzącą. Po drugie trzeba natychmiast przyłożyć lód lub coś zimnego na głowę, nad prawe ucho. Po trzecie należy wziąć jakiś środek przeciwzapalny i po czwarte włożyć stopy do gorącej wody.

Na Węgrzech coraz popularniejsza staje się nauka zwana „Recall Healing.” Według Gilberta Renauda – nauczyciela i propagatora tej metody zawał serca nie występuje samodzielnie, ale jest kierowany przez ośrodek w mózgu, który zawiaduje sercem, a który umiejscowiony jest w korze mózgowej właśnie w okolicy nad prawym uchem. W trakcie zawału dochodzi do sympatykotonii i nagłego wzbudzenia ogniska zapalnego w mózgu, dlatego w trakcie fazy zwanej kryzysem epileptoidalnym, mogą pomóc leki przeciwzapalne i lód przyłożony do głowy. Włożenie nóg do gorącej wody ma spowodować wzmożony przepływ krwi do stóp, a tym samym zmniejszenie przepływu krwi przez mózg i ognisko zapalne. Recall Healing jest nauką rozwijającą się, popularną głównie w Kanadzie, USA, w Niemczech i na Węgrzech. Oferuje nieznane dotąd medycynie rozwiązania i odnotowuje bardzo duży odsetek wyleczeń z wielu ciężkich chorób.

wapteka zawal serca 2 1024x410

Pomocny pieprz Cayenne

Amerykański zielarz Dr. Christopher w przeciągu jego 35 letniej kariery medycznej, nigdy nie stracił pacjenta z atakiem serca. Każdemu pacjentowi podczas ataku podawał herbatę z pieprzu Cayenne (łyżeczka pieprzu na szklankę wody). Łyżeczka sproszkowanego pieprzu w szklance wody może być podawana pacjentom, którzy zachowali przytomność podczas ataku serca i oddychają. Gdy pacjent jest nieprzytomny, należy mu podać pod język kilka kropki ekstraktu z papryczki (przepis poniżej).

Pieprz Cayenne podany pacjentowi natychmiast zwiększa jego puls, umożliwia zachowanie harmonijnej cyrkulacji krwi i pomaga rozprowadzenie jej po całym organizmie. Dodatkowo papryczka posiada właściwości homeostatyczne. To znaczy, że pomaga zachować organizmowi równowagę i intensywnie wspomaga regenerację mięśnia sercowego.

Środek ten jest uznawany za najlepszy sposób w nagłych przypadkach ataków serca.

BARDZO WAŻNYM JEST ABY ZASTOSOWAĆ PIEPRZ CAYENNE A NIE OSTRĄ PAPRYKĘ !

Przepis na ekstrakt z Pieprzu Cayenne:

Potrzebne będą:

  • Pieprz Cayenne w proszku
  • Kilka świeżych papryczek Cayenne

  • 50% alkohol (można użyć wódki)

  • szklana butelka

  • rękawiczki

cayenne pepper the king of herbs

Przepis:

Załóż rękawiczki. (Papryczki są naprawdę ostre).

Wypełnij butelkę do 1/4 pieprzem Cayenne w proszku i zalej alkoholem, tak aby go przykryć. (Jeśli jest taka możliwość, zrób to w dzień pełni księżyca.)

Zmiksuj świeże papryczki Cayenne z alkoholem, tak aby uzyskać gęstość i teksturę sosu

Dodaj sos z papryczek do butelki tak, aby wypełnić ją do 3/4 wysokości.

Wypełnij butelkę do końca alkoholem i dobrze ją zamknij.

Następnie odstaw ją na 28-29 dni, Codziennie wstrząsaj butelkę kilka razy, aby zamieszac miksturę.

Przecedź płyn przez gazę i przelej do ciemnej butelki.
Jeśli chcesz aby mikstura była naprawdę bardzo ostra, odcedź ją dopiero po 3 miesiącach.

Zamknij szczelnie butelkę i trzymaj ją w suchym i ciemnym miejscu. Nie ulegnie zepsuciu. Można ją przechowywac bardzo długo.

Zalecana dawka:

Dozuje się 5-10 kropli ekstraktu pod język pacjentowi z zawałem serca lub udarem.

Po ok 5 minutach należy podać kolejne 5-10 kropli.
Podawanie ekstraktu należy zakończyć, w momencie gdy pacjent poczuje się lepiej.

Gdy pacjent jest nieprzytomny należy podawać 1-3 kropli pod język i rozpocząć resuscytację.
Podawać krople co 5 min aż pacjent poczuje się lepiej.

Przygotuj ekstrakt i zawsze miej go pod ręką, gdyż pieprz Cayenne jest najsilniejszą naturalną przyprawą, która potrafi działać cuda dla serca.

Pamiętaj, aby w razie zawału niezwłocznie wezwać karetkę.
Podawanie ekstraktu może uratować życie podczas czekania na lekarza, jednak nie powinno nigdy zastępować profesjonalnej pomocy medycznej.

Źródło: healthylifetricks.comkardioserwis.pl, recallhealing.com

Dodaj komentarz