fbpx

Psychotest: Wybór kwiatu ma znaczenie. Zdradza, jaki jesteś w relacjach

Wrażliwość, empatia, optymizm. Czy kwiaty mogą wskazywać na to, jakim jesteś człowiekiem? Okazuje się, że wybór kwiatu, mówi o tobie więcej niż sądzisz.

Spójrz na poniższy obrazek. Który kwiat przykuwa twoją uwagę? Szlachetna róża, delikatny pastelowy fiołek czy intensywnie żółta gerbera? Wybierz ten, który podoba ci się najbardziej i sprawdź, co ten wybór o tobie mówi.

 

 

Róża

Wybór róży może świadczyć o niechęci do zaangażowania emocjonalnego oraz dużej skrytości. Najprawdopodobniej jesteś osobą bardzo nieśmiałą, wrażliwą i boisz się, że ludzie, którym powiesz o swoich uczuciach odejdą. Na głębokim poziomie pragniesz jednak bliskości i głębokich relacji opartych na zaufaniu. Im bardziej oddalasz się od ludzi, tym mniej szczęścia doświadczasz. Stopniowe obdarzanie ludzi zaufaniem i pokazywanie siebie innym może jednak przynieść w nagrodę szczere relacje oparte na szacunki i autentyzmie. Zacznij od najbliższej rodziny, a potem stopniowo poszerzaj krąg serdecznej życzliwości na dalszych przyjaciół.

 

Fiołek
Cechuje cię pasja poznawcza i doskonały zmysł obserwacji. Jesteś typem analityka, który wszystko rozkłada na czynniki pierwsze. Rozumiesz innych ludzi oraz motywacje, które stoją za ich wyborami. W połączeniu z wrodzoną empatią jesteś także świetnym kompanem do rozmowy i często służysz mądrą radą. Nowo poznane osoby mogą czuć się niekomfortowo w twoim towarzystwie, bo czują się obserwowane. Najczęściej jednak pierwsze wrażenie podczas spotkania potwierdza się w rzeczywistości – ze swoją intuicją jesteś na „ty” i wychwytujesz jej sygnały w ciągu pierwszych sekund.

 

Gerbera

Wieczny optymista i człowiek, który idzie z piosenką na ustach przez życie, to zdanie, które mogłoby posłużyć za twoje motto życiowe. Bywasz nie tylko duszą towarzystwa ale również podporą dla bliskich osób, które przechodzą trudny okres. Jesteś skłonny do pomocy, a twoja obecność zawsze koi i podnosi wibracje otoczenia na pozytywne. Potrafisz dostrzec dobre strony każdej sytuacji. Nic dziwnego, ze inni do ciebie lgną jak ćmy do światła. Pamiętaj jednak, aby dbać o wewnętrzne baterie i regenerować zasoby sił w samotności. Chroń się zwłaszcza przed ludźmi toksycznymi i „wampirami energetycznymi”, którzy  biorą, ale nigdy nie dają niczego w zamian.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: stylzycia.radiozet.pl

 

Dodaj komentarz