fbpx

Chińczycy budują pierwszą na świecie prawdziwie leśną metropolię

Chiny nie ustają w staraniach dążących do tego, aby stać się krajem bardziej przyjaznym środowisku naturalnemu.

Władze regionu Liuzhou, zaprezentowały właśnie swoją niezwykłą wizję budowy pierwszego leśnego miasta, w którym miejska architektura w piękny sposób wpisałaby się w tamtejszy górzysty i leśny krajobraz.

Miasto zaprojektowane zostało przez architektów z włoskiego Stefano Boeri Architetti. Ich koncepcja zakłada budowę nowego miasta o nazwie Liuzhou Forest City. Według planu, zamieszka w nim ponad 30 tysięcy osób. Ich codziennością będzie obcowanie z naturą w najczystszej postaci.

Świeże powietrze, zieleń wyrastająca z każdego zakamarka, sklepy, szpitale, szkoły i miejsca rozrywki mają przyciągnąć tysiące młodych Chińczyków, który cenią sobie ciszę i nie chcą żyć w zgiełku tradycyjnych wielkich metropolii.

Oczywiście nie zabraknie tam technologii pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych takich jak: panele fotowoltaiczne lub turbiny wiatrowe. W Chinach takie rozwiązania są ostatnio bardzo popularne.

Autorzy projektu planują posadzić w sumie blisko 40 tysięcy drzew i prawie milion najróżniejszych roślin ze 100 gatunków. Będą on wchłaniać ok. 10 tysięcy ton CO2 i 57 ton zanieczyszczeń rocznie, produkując w tym czasie 900 ton tlenu.

Władze zapewniają że miasto będzie sukcesywnie rozbudowywane i stanie się wzorem do naśladowania dla innych zespołów miejskich z całego Państwa Środka.

Liuzhou Forest City powstaje na północ od miasta Liuzhou, miasto ma być połączone superszybką koleją z innymi miejscowościami, ma zostać oddane do użytku już za 2 lata.

 

Dodaj komentarz