fbpx

Jak uzdrowić serce – 9 kustecznych sposobów

Czy bycie „ludzkim” jest wadą czy darem? Uczucia potrafią znaleźć sposoby by przeniknąć do umysłu człowieka, nieuchronnie powodując w pewnym momencie życia szczególną formę bólu serca. Bolesne, piekące odczucie towarzyszące złamaniu serca według metafizycznych uzdrowicieli może być czymś bardzo złym, niemożliwym do przezwyciężenia. Jednakże na swojej drodze można podjąć kroki, które pomogą odnaleźć pokój i rozwiązać dysonans w sercu. Próba pogodzenia się z własną krzywdą wymaga odwagi. Pozytywne nastawienie może przynosić stałą odmianę. Sprzeciw powoduje tylko więcej lęku, podczas gdy popłynięcie z tym może naprawić wiele wcześniejszych krzywd.

1.    Śpij
„Prześpij się z tym”- jest to bardzo wskazane gdy ktoś zaproponuje ci zrobienie dużego biznesu. Sen po zapłakanym wieczorze odświeży twój system nerwowy. Sen zapewnia lepszą umysłową czujność, zmniejsza zmęczenie, wzmacnia koncentrację, znacznie poprawia nastrój i umysłowe zdolności a co najważniejsze pomaga radzić sobie ze stresem. Ponieważ ból serca w jakiejkolwiek formie jest stresujący dla ciała, sen jest jedną z pierwszych rzeczy, którą możesz dla siebie zrobić żeby zostać uleczonym. Człowiek duchowo jest także bardziej połączony ze swoim prawdziwym „ja” i ze swoją boską świadomością w stanie snu. Jeśli więc podczas snu pracujesz nad rozwiązaniem swoich problemów, możesz obudzić się  nie wiedzą dlaczego bardziej spokojny i z rozjaśnionym umysłem.

2.    Bądź w naturze
Jest powód dlaczego czakra sercowa jest zielona, a natura woła do tych emocjonalnie zrozpaczonych. Bycie otoczonym przez pustkowie w czasach udręki może pomóc zmniejszyć napięcie i powszechnie stworzyć uczucie spokoju. Aura natury jest na ogół bardzo lecznicza i kojąca; w obszarze o podniesionym natlenieniu, gdzie nie atakują nas przyziemne sprawy, gdzie jest cisza żeby pomyśleć lub tylko być , można dokładnie ocenić sytuację i nad nią popracować.

3.    Idź na spacer
Ćwiczenia nie tylko usprawniają ciało. Fizycznie oczyszczają z substancji toksycznych, wzmacniają organy wewnętrzne, poprawiają wytrzymałość i natlenienie organizmu.
Kiedy człowiek jest lepiej dotleniony jego umysł lepiej funkcjonuje , ma lepszy nastrój i może radzić sobie ze stresem efektywniej. Spacer w naturze może obniżyć poziom kortyzolu ( hormonu stresu) we krwi a to sprawi, że poczujesz się silniejszy w radzeniu sobie z tym co dzieje się w twoim sercu.

4.    Napisz
Pisanie pomoże ci lepiej zrozumieć emocje, które odczuwasz, co naprawdę cię dręczy, co potrzebujesz sobie odpuścić żeby iść do przodu. Nie spiesz się kiedy poczujesz potrzebę wypisania się, opisz każdy szczegół jakby to był najważniejszy notes na świecie. Twoje serce zasługuje na to by być zdrowe, a przez przelanie na papier tego co wewnątrz poczujesz się lepiej.

5.    Wybacz
Czakra sercowa koresponduje z przebaczeniem dlatego konieczne jest żebyś przepracował emocje, które czujesz i spróbował zrozumieć punkt widzenia osoby, przez którą czujesz się oszukany. Łatwo jest mieć komuś coś za złe, demonizować osobę za jej czyny, a swoje ego zachować nietknięte. Jednak jedyną prawdziwą drogą do emocjonalnego uleczenia serca jest przebaczenie komuś jego winy. Głównym tematem Jezusowej nauki było przebaczenie i niezależnie od religijnego i duchowego tła było to przesłanie o tym co jest potrzebne aby utrzymać otwarte serce i ponownie zaakceptować szczęście w swoim życiu. Tylko ty wiesz czego potrzebujesz aby wybaczyć innym przewinienie wobec ciebie. To bardzo ważne żeby się z tym uporać.

6.    Oczyszczające słowa
W przeciwieństwie do obiegowej opinii, szukanie terapii nie jest aktem słabości lub oznaką braku psychicznej równowagi. Rozmowa o swoich problemach jest bardzo terapeutyczna i może uleczyć serce, ponieważ podczas rozmowy możemy wyrazić to co czujemy. Otwórz swoje serce w bezpiecznym miejscu przed wykwalifikowanym psychiatrą, terapeutą lub przyjacielem.

7.    Znajdź sobie nowe hobby
Zajęcie się nowym hobby to najlepszy sposób na odciążenie umysłu od ciągłych wątpliwości i sercowych problemów. Zbyt częste rozmyślanie nad własnymi sprawami bez znalezienia ujścia dla uwięzionej energii i emocji może przyczyniać się do zastoju energii. Przez zainteresowanie się nowym hobby otwieramy nowe ścieżki w naszym umyśle, nasza uwaga jest skoncentrowana na teraźniejszości a na dłuższą metę znajdujemy nowy sposób na spędzanie czasu co poprawia nastrój i sprawia że jesteśmy bardziej szczęśliwi.
Jest wiele wspaniałych, pasjonujących zajęć, takich jak: jazda konna, tenis, szachy, robótki ręczne, projektowanie stron internetowych, bieganie, spacerowanie, oglądanie ptaków, kursy internetowe, rysowanie, malowanie, pisanie, projektowanie butów, szycie sukienek, słuchanie muzyki.
Każdy może znaleźć jakieś zajęcie, które będzie dla niego wyjątkowo interesujące.

      8. Patrz optymistycznie
Każda osoba, którą spotykasz w życiu może nauczyć cię czegoś o tobie. Jeśli cierpisz z powodu straty ukochanej osoby lub od bolesnej przerwy w związku, usiądź i obiektywnie rozważ- Czego nauczyła mnie ta osoba? Być może dowiedziałeś się jak wspaniały jesteś lub odkryłeś nową radość w życiu jak na przykład gotowanie! Może nauczyłeś się jak pielęgnować cierpliwość kiedy musiałeś czekać wieki na swoją kolejkę do łazienki… Mogłeś nauczyć się mnóstwo rzeczy od tej drugiej osoby. Cudowną częścią formowania więzi z drugą osobą jest to, że możesz wykorzystać to czego nauczyłeś się w związku do stawania się lepszą osobą.

    9. Trzymaj oko na horyzoncie
Życie jest zmianą; jest wypełnione wyborem i doświadczeniem, a niekończący się potok nowości nigdy nie ustanie. Podczas kiedy łatwo jest skoncentrować się na przeszłości lub czuć się ponuro na myśl o przyszłości , możesz przyjąć, że masz wpływ na swoje oczekiwania i wybory. Zrozumienie, że istnieje życiowa równowaga yin i yang, pozytywne podejście nieuchronnie będzie przynosić błyskotliwą odmianę w twoim życiu. W czasach znacznej niezależności i promocji pewności siebie, ważne jest żeby nie zapominać, że bycie ludzkim i posiadanie uczuć nie jest słabością, ,której trzeba unikać ale fundamentalną cechą  człowieczeństwa. Uczucia chroniące rodzinę, szukanie nowych ziem albo szukanie Boga- to wszystko pochodzi z człowieczeństwa i to ukształtowało świat. Ból serca może być tak brutalny jak jakiekolwiek inne zranienie, a odrzucenie tego może powodować dalsze problemy.

Popracuj nad uczuciami, których doświadczasz, nie tłum ich a będziesz posuwał się do przodu i osiągniesz prawdziwe szczęście.
Źródło: trueactivist.com

Dodaj komentarz