fbpx

Miał 10% szans na przeżycie. Dziś 4-latek jest geniuszem

Wcześniak, któremu dawano 10% szans na przeżycie, dziś jest 4-letnim geniuszem, który wyprzedza swoich nauczycieli w przedszkolu.

Jamie Mohr, któremu dawano 10% szans na przeżycie, i który urodził się jako wcześniak, pokonał przeciwności losu i obecnie zadziwia wszystkich swoimi umiejętnościami. Chłopca zdecydowanie można nazwać małym geniuszem.

Mama Jamiego została poinformowana, że jej łożysko przestało działać w 20 tygodniu ciąży i dziecko nie otrzymywało już składników odżywczych do wzrostu. Lekarze ostrzegli Lorraine, że płód nie przeżyje, jeśli ciąża zostanie doprowadzona do końca, dlatego zdecydowano się na wywołanie porodu w 28 tygodniu – pomimo zaledwie 10% szans na przeżycie.

Powiedziano mi, że nie powinnam oczekiwać, że Jamie przeżyje, ale on był bardzo silny  i zabrałam go do domu 11 tygodni po porodzie!

Dzisiaj 4-latek jest nazywany “cudownym dzieckiem” i potrafi posługiwać się matematyką w sześciu różnych językach. Jest mistrzem w liczeniu, potrafi nawet zsumować zakupy spożywcze swojej mamy co do grosza.

Lorraine, 38-letnia urzędniczka w Glasgow, w Szkocji, mówi:

Jamie przerasta swoich nauczycieli; dostałam wiadomość od jego nauczycielki z przedszkola, że Jamie jest szybszy w liczeniu od niej. Nie wiem, skąd on to bierze.

Lorraine po raz pierwszy zauważyła, że Jamie jest niezwykle bystry tuż przed swoimi drugimi urodzinami. Zaczęła testować małego chłopca w domu; kilka tygodni później potrafił już liczyć do 50, a następnie do 100. Przy innej okazji Jamie oglądał program na YouTube, kiedy postać zaczęła liczyć po francusku, a kiedy program się skończył Jamie zaczął liczyć po francusku.

Nie mogłam w to uwierzyć. Przetestowałam go, włączyłam inne programy po hiszpańsku i japońsku a on też zaczął liczyć w tych językach!

Teraz liczy po niemiecku i mandaryńsku, ma też pamięć fotograficzną. Został oznaczony jako osoba z hiperleksją – zaawansowaną i niespodziewaną zdolnością u dzieci do czytania i dekodowania słów znacznie powyżej ich wieku chronologicznego.

On jest po prostu małym fenomenem, wbrew temu, co nam powiedziano, że prawdopodobnie będzie miał poważne upośledzenie lub trudności w nauce. Jest kompletnym samoukiem, ale teraz, gdy znam jego zdolności, zachęcam go i go wspieram -mówi mama Jamiego.

Rywalizuje z większością 10-latków w robieniu równań, a teraz nawet potrafi rozwiązywać ułamki i procenty. Ma rozpocząć szkołę podstawową jeszcze w tym roku, gdzie zostanie dla niego ustalony specjalny, niezależny program nauczania.

Jamie jest niesamowicie zabawny, elokwentny, czuły i skromny – i jest całkowicie nieświadomy, że jest tak fantastyczny. Miał  trudny początek, ale udowodnił, że wszyscy się mylą. Już sam początek, czyli przeżycie do momentu, kiedy mógł się urodzić, był cudem, no, a potem odkrycie, że jest utalentowanym uczniem… Nie jestem już zaskoczona rzeczami, które potrafi zrobić. Jestem z niego niesamowicie dumna – wyznaje matka chłopca.

Zobaczcie zdolnego Jamiego w filmiku poniżej.

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Palach, blog Nigdy za późno

 

Dodaj komentarz