fbpx

Zrobiła 7000 czapek dla uczniów, którzy jeżdżą jej autobusem. Oto niezwykła Miss Patty!

Wielu pracowników placówek oświatowych pozostawia po sobie ważne wspomnienia w pamięci uczniów. O Miss Patty, kierowcy szkolnego autobusu, uczniowie na pewno zachowają wspomnienie troskliwej i ciepłej (dosłownie!) przyjaźni oraz …ogrzanych uszu ;). Miss Patty słynie bowiem z wełnianych czapek, które wykonuje specjalnie dla swoich pasażerów. 

Znana jako Miss Patty, kierowca autobusu z Clarence Central School District przez trzy dekady swojej pracy w sektorze oświaty wykonała 7 083 czapki dla swoich uczniów.

Zanim została kierowcą autobusu, pracowała w stołówce szkolnej. W roku 2005 roku jej matka trafiła do szpitala i to właśnie wtedy Patty zaczęła szydełkować,  aby wypełnić czas podczas długich godzin spędzanych  w szpitalnej sali.

Potrzebowałam się czymś zająć, więc zaczęłam szydełkować– powiedziała. Później podczas oczekiwania na uczniów przed autobusem kontynuowała swoje robótki ręczne. Wszystko zaczęło się, kiedy jeden z gimnazjalistów zaciekawiony zapytał, co robi.

Któregoś dnia do autobusu wsiada jeden chłopak i pyta mnie, co robię. Odpowiadam, że robię kapelusz. On na to: ‘byłby świetny na nasze wyjazdy narciarskie w Holiday Valley’. Zapytałam więc, jaki kolor by chciał. Tak się wszystko zaczęło – wspomina Reitz w rozmowie dla lokalnej stacji NBC.

Jej specjalnością jest kapelusz elfa z pomponem lub coś w rodzaju worka na ziemniaki z frędzlami na rogach. Robi też czapki św. Mikołaja. Używa do tego kolorowej włóczki i kupuje wszystko sama, choć regularnie otrzymuje karty podarunkowe i inne prezenty od swoich uczniów, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia.

Patty jest bardzo troskliwa. Każdy z moich uczniów, który jeździł w jej autobusie, dostał czapkę, a także zyskał przyjaciela. Miss Patty jest bardzo lubiana – wspomina  nauczycielka trzeciej klasy Deborah Bosworth.

Pomimo ogromnej ilości pracy, którą już wykonała, Reitz mówi, że nie planuje poprzestać na tworzeniu kapeluszy i już przygotowuje się na kolejny rok szkolny.

Będę to robić, dopóki nie będę mogła już tego robić – powiedziała.

Poznajcie niezwykłą Patty Reitz:

 

 

Koniecznie przeczytaj też:

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz