fbpx

Ten kot ma ponad 1m wzrostu i jest często mylony z psem. Poznajcie Finna!

Ogromny Maine Coon często jest mylony z psem, pozostawiając wielu ludzi w osłupieniu. Chociaż przeciętna długość kotów tej rasy wynosi 48 – 100 cm (dorosły, od nosa do ogona), nasz bohater zrobił się tak duży, że ma teraz średni wzrost dziewięciolatka (1,3 m).

Właścicielka Natalie Bowman adoptowała Finna w 2017 roku, gdy miał zaledwie trzy i pół miesiąca. Ogromny rozmiar kota sprawia, że jest on dość kosztowny w utrzymaniu. Finn jest karmiony trzy lub cztery razy dziennie, a Natalie wydaje ok. 150 dolarów miesięcznie na jego jedzenie.

32-latka często spaceruje po okolicy ze swoim pupilem na smyczy, a on sam stał się teraz lokalnym celebrytą.
To zabawne, kiedy wszyscy myślą, że to pies, a potem podchodzą bliżej, i wpadają w osłupienie. -mówi Natalie.
Kiedy do Natalie przychodzą jacyś nieznajomi, np. usługodawcy, często doznają szoku, kiedy Finn pojawia się w pobliżu.
Parę razy byli u mnie technicy coś naprawiać i jak tylko zobaczyli Finna, to nieźle się wystraszyli. 

kot

Pomimo swoich rozmiarów Finn jest łagodnym olbrzymem, co jest typowe dla rasy Maine Coon, i świetnie dogaduje się z drugim kotem Natalie.
Finn jest naprawdę potulny i ciekawy świata, jest przy tym zabawny i czuły. Uwielbia się przytulać i być głaskany.
Jest również dość wymagający, a Natalie czasami bierze go do biura, bo wykazuje lęk separacyjny. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo choć Finn jest towarzyski, to lubi dużo ‘rozmawiać’ w swoim kocim języku i jest dość głośny.

Maine Coon to duża udomowiona rasa kotów – jedna z najstarszych naturalnych ras w Ameryce Północnej, pochodząca z amerykańskiego stanu Maine. Coon jest znany przede wszystkim ze swojej wielkości i gęstej sierści, która pomaga temu dużemu kotu przetrwać w surowym klimacie Maine. Często mówi się o tym, że ma cechy “podobne do psa”.

 

kot

 

Zobacz inne ciekawe artykułu na temat kotów TUTAJ. 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz