fbpx

Inteligentna pralka dla… ludzi. Nie uwierzysz, co potrafi!

Yasuaki Aoyamy, prezes japońskiej firmy Science produkującej nowoczesne technologie łazienkowe i kuchenne, zaczął fascynować się pralkami już jako 10-letnie dziecko. Nic dziwnego, że nowemu projektowi o nazwie Usoyaro poświęca teraz najwięcej uwagi. Jego firma ogłosiła plany stworzenia pralki … dla ludzi.

Japońska firma Science z siedzibą w Osace zainspirowana dawnym pomysłem marki Sanyo Electric – projektem pralki ultradźwiękowej dla ludzi – ogłosiła prace nad własną wersją urządzenia.

Pralka ma powstać w linii produktów Mirable i spełniać podwójną rolę zaawansowanego technologicznie urządzenia dla osób zestresowanych. Pralka nie tylko oczyszczałaby ciało, ale również umożliwiała osiąganie głębokiego relaksu. Wszystko za sprawą inteligentnej technologii, która stworzy optymalną atmosferę umożliwiającą użytkownikowi całkowite odprężenie się.

pralka

Ponadto, jak wyjaśniają twórcy, w środku urządzenia będą zainstalowane czujniki mierzące stan nerwów współczulnych i przywspółczulnych. Jeśli czujnik zarejestruje zbyt wysoką aktywność nerwów w układzie współczulnym dopasuje muzykę, obrazy na wyświetlaczu i światło do stanu fizjologicznego użytkownika – dzięki temu pomoże mu obniżyć lęk i niepokój.

Firma Science zapowiedziała, że projekt Usoyaro powstanie najpóźniej do 2024 r. Innowacyjna pralka dla ludzi będzie zaprezentowana na Expo w Osace w 2025 r.

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: Japonia zapowiada pralkę… dla ludzi | F7dobry

Dodaj komentarz