fbpx

Cudowny 9-latek kończy uniwersytet

9-letni Laurent Simons ukończy w grudniu studia na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven. Chłopiec studiuje na kierunku elektronika, teraz planuje rozpoczęcie doktoratu – być może w Oxfordzie lub Cambridge.

9-latek z Belgii ukończy uczelnię szybciej niż inni studenci z jego roku.

“Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Program dla wybitnych studentów jest dostosowany do ich potrzeb” – przekazał przedstawiciel uniwersytetu w rozmowie z CNN.

Chłopiec chciałby rozpocząć studia doktoranckie z elektrotechniki – i w tym samym czasie – studia medyczne.

Najlepszą opcją dla Laurenta byłby Oxford lub Cambridge – mówi ojciec chłopca Alexander Simons w rozmowie z “The Telegraph”.

O genialnego studenta zabiega wiele amerykańskich uczelni. Laurent obdarzony został pamięcią fotograficzną. Interesuje się kardiochirurgią, ze względu na to, że jego dziadkowie mają problemy z sercem. W przyszłości chłopiec chciałby zająć się tworzeniem sztucznych organów.

Dieta bogata w ryby

O genialnym dziecku z Belgii zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy w wieku 8 lat ukończył szkołę średnią w której naukę rozpoczął mając 6 lat. Do podstawówki poszedł w jako 4-latek.

Po szkole średniej chłopiec marzył aby zostać astronautą lub kardiochirurgiem. Dziadkowie jako pierwsi zauważyli jego geniusz. Rodzice chłopca Lydia i Alexander Simons, którzy na co dzień prowadzą gabinet dentystyczny, twierdzą, że iloraz inteligencji 9-latka wynosi 145.

Początkowo nie braliśmy słów dziadków zbyt poważnie. Myśleliśmy, że są po prostu dumni z wnuka – mówi ojciec Simonsa.

W trakcie ciąży jadałam dużo ryb – żartuje z kolei matka Lydia, tłumacząc w ten sposób niesamowite zdolności syna.

Jeśli na obiad podam mu coś, czego nie lubi, jest tak samo uparty jak każdy inny 9-latek – dodaje.

Mimo szybkich postępów w nauce, rodzice Laurenta starają się, aby syn mógł cieszyć się dzieciństwem.

Nie chcemy, żeby stał się zbyt poważny. Musimy zachować równowagę w jego wychowaniu. Jest bardzo utalentowany, ale jednocześnie jest też dzieckiem – mówi Alexander.

Jak większość rówieśników, Simon uwielbia grać w gry komputerowe, na przykład Minecrafta – wyznają rodzice genialnego 9-latka.

Źródło: instagram.com/laurent_simons, The Telegraph

Dodaj komentarz