fbpx

Zadzwoniły na policję aż 16 razy. Właściciele nie wierzyli, że ich psy to potrafią!

Czy psy posiadają zdolność telefonowania? Okazuje się, że tak! Dość boleśnie przekonała się o tym amerykańska policja i właściciele dwóch niesfornych pupilów. Pod nieobecność właścicieli zadzwoniły na policję aż 16 razy!

O tym, że warto blokować telefon przekonało się już wiele młodych rodziców. Ale jak widać – nie tylko małe dzieci są ciekawe otaczającego je świata – psy również zdolne są do nauki poprzez ciągłe doświadczenie. Pewna para mieszkańców Lakeville w stanie Minnesota jak co dzień udała się do pracy zostawiając czworonogi w domu.

Akurat tego dnia psy pod nieobecność właścicieli zorganizowały sobie niezłą zabawę w głuchy telefon. W ciągu zaledwie trzydziestu minut wykonały 16-krotne zgłoszenie na policję. Funkcjonariusze obsługujący infolinię słyszeli w słuchawce jedynie szczekanie psów – potraktowano to jako sygnał ostrzegawczy i na miejsce wysłano dwie policjantki.

Po wielokrotnym pukaniu do drzwi bez odpowiedzi funkcjonariuszki skontaktowały się z posiadaczami domu, a następnie weszły do domu przez garaż. Na miejscu przywitały je wesołe psy – telefon zaś leżał na piętrze w zasięgu łap. Prawdopodobnie psiaki niechcący trącały ekran telefonu, wybierając czuły na dotyk przycisk numeru alarmowego.

  • Te psiaki musiały mieć smutny dzień, skoro szukały pomocy pod telefonem alarmowym – żartowała jedna z funkcjonariuszek, oficer Michelle Roberts.

 

Posiadacze zwierzaków dostali pouczenie i solidną lekcję, aby nigdy już nie zostawiać telefonów i innych urządzeń elektronicznych w pobliżu psów.

Dostałem niezłą lekcję. Teraz już zawsze będę trzymać telefon z daleka od nich – wyjaśniał opiekun psiaków w rozmowie z kanałem „Fox9”.

A jak wasze zwierzaki urozmaicają sobie czas pod waszą nieobecność?

psy

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Dodaj komentarz