fbpx

Polski tłumacz elektroniczny wśród najlepszych światowych technologii według New York Times

W erze globalnej komunikacji polski wynalazek przełamuje bariery językowe, zdobywając uznanie na międzynarodowej scenie technologicznej. Vasco Translator, stworzony przez Macieja Góralskiego, to innowacyjny system słuchawkowy, który umożliwia tłumaczenia na 64 języki symultanicznie. Produkt ten został właśnie wyróżniony przez prestiżowy New York Times jako jedna z 14 najlepszych technologii prezentowanych na tegorocznym Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas – największych targach technologicznych w USA, a zarazem na świecie.

Rewolucyjne słuchawki Vasco E1

Vasco E1 to przykład elektroniki „wearable”, który składa się z dwóch słuchawek nausznych – po jednej dla każdego rozmówcy. Urządzenie może współpracować z aplikacją mobilną Vasco Connect lub z dedykowanym urządzeniem Vasco Translator V4. W połączeniu z aplikacją słuchawki obsługują 49 języków, natomiast w tandemie z Vasco Translator V4 – aż 64 języki. Co więcej, system pozwala na sparowanie do 10 słuchawek jednocześnie, umożliwiając płynną komunikację między użytkownikami mówiącymi w różnych językach.

Technologia i innowacja

Vasco Cloud stanowi serce systemu, dostarczając tłumaczenia w wybranej parze językowej z jednego z 11 silników. Unikalne funkcje, takie jak tłumaczenie bezdotykowe i tryb lektora, zapewniają wygodę użytkowania bez konieczności używania rąk.

Sukces na CES i Globalne Perspektywy

Podczas Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, z rekordową liczbą 135 tysięcy odwiedzających z 150 krajów, Vasco Translator stanął w szranki z dziesiątkami tysięcy produktów konkurencji, ostatecznie zdobywając uznanie New York Times. Firma VASCO z siedzibą w Polsce planuje wprowadzenie swojego produktu na rynki USA i Azji, po premierze w Polsce i Europie.

Osiągnięcia i wizja Macieja Góralskiego

Pomysł na Vasco Translator narodził się w głowie Macieja Góralskiego w 2008 roku. Od tego czasu, firma odnotowała imponujący wzrost, sprzedając 75 tys. urządzeń w 2022 roku — o 50% więcej niż w roku poprzednim, generując obroty na poziomie 85 mln zł. Wizja Góralskiego, by „dzięki jego technologii świat stał się mniejszy”, staje się rzeczywistością.

Vasco Translator nie tylko łączy ludzi mówiących różnymi językami, ale również staje się symbolem polskiego geniuszu inżynieryjnego i przedsiębiorczości

Dodaj komentarz