fbpx

99-latka odebrała dyplom ukończenia liceum. Naukę przerwała jej II wojna światowa

99-letnia Eleanor Monninger z Macomb w stanie Illinois, po ponad 80 latach przerwy, wróciła do swojego liceum. Uczennica, która przerwała edukację z powodu II wojny światowej, odebrała niedawno dyplom, który dumnie zawiesiła w honorowym miejscu w swoim domu. Teraz rozważa podjęcie kursów uniwersyteckich — podaje “Washington Post”.

99-letnia Eleanor Monninger z Macomb w stanie Illinois, po ponad 80 latach, wróciła do swojego liceum. Przerwana przez II wojnę światową edukacja została uwieńczona dyplomem, który już zajmuje honorowe miejsce w jej mieszkaniu. Teraz rozważa kontynuację nauki na uniwersytecie.

Rok temu siostrzeńcy Eleanor Monninger zwrócili się do lokalnego kuratorium z prośbą o wydanie dyplomu dla swojej ciotki, która zawsze żałowała, że nie ukończyła szkoły — informuje”Washington Post”. Początkowo wydawało się to niemożliwe ze względu na sztywne przepisy dotyczące wydawania dyplomów, ale znaleziono rozwiązanie.

Dyplom dla uczennicy, której edukacja została przerwana przez wojnę

Prawo stanowe pozwala na wystawienie dyplomu uczniom, którzy nie dokończyli nauki z powodu zaangażowania w działania wojenne. Dzięki temu 99-letnia Monninger odebrała swój dyplom w sobotę. Jej udział w ceremonii zakończył się burzą oklasków.

— Nigdy nie słyszałem takich wiwatów, odkąd tu pracuję — powiedział kurator okręgu Patrick Twomey.

Dodaj komentarz