fbpx

Przesilenie letnie w Stonehenge – już niedługo transmisja on-line

Stonehenge to jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, pochodząca z epok neolitu i brązu. Kromlech ten położony jest w odległości 13 km od miasta Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii. Okoliczności w jakich powstał do tej pory owiane są tajemnicą. Mimo podeszłego wieku miejsce dostosowało się do zaistniałej sytuacji i weszło z impetem w wirtualny świat. Transmisję z przesilenia letniego w Stonehenge będzie można obejrzeć w sieci za darmo już 21 czerwca.

Ten szczególna data w Stonehenge to wydarzenie, na które czekają tysiące turystów i wielbicieli tajemnic na całym świecie. Możliwość uczestniczenia w obchodach najdłuższego dnia w roku w tym tajemniczym miejscu to z pewnością niezwykłe, duchowe doświadczenie. Niestety ze względu na sytuację związaną z koronawirusem i zamknięte w związku z tym granice, niemożliwe jest wzięcie udziału w uroczystościach osobiście. Dlatego władze obiektu postanowiły udostępnić transmisję z wydarzenia w sieci. 21 czerwca będziemy mogli odbyć podróż do Stonehenge i wziąć udział w mistycznym święcie nie ruszając się z fotela.

-„Przeprowadziliśmy szerokie konsultacje w sprawie tego, czy moglibyśmy kontynuować tradycje. Bardzo chcielibyśmy zorganizować to wydarzenie jak zwykle, ale niestety czujemy, że nie mamy innego wyjścia niż anulowanie go. Mamy nadzieję, że transmisja na żywo będzie alternatywną okazją dla tych, którzy znajdują się blisko i daleko, aby połączyć się z tym duchowym miejscem o tak wyjątkowej porze roku i czekamy, aby przyjąć ich tradycyjnie za rok”.- to treść oficjalnego komunikatu.

Transmisja na żywo z przesilenia letniego w Stonehenge odbędzie się 21 czerwca, o poranku (czasu lokalnego). Niesamowite wydarzenie będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych „English Heritage”, czyli angielskiej organizacji pozarządowej zajmującej się opieką nad zabytkami i miejscami historycznymi.

 

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: matadornetwork.com

 

Dodaj komentarz